Mapování průběhu covidu v EU: Zhodnocení ukázalo, jak na tom je Česká Republika

Eurostat se nyní věnuje mapování průběhu koronavirové nemoci v Evropské Unii. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Nemocnice/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Mají jasné období, a to od začátku března loňského roku, kdy nákaza se začala v Evropě šířit, a do konce dubna letošního roku, kdy evidentně nemoc začala odstupovat.

Staroměstského náměstí/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podle předběžných dat Eurostatu za toto období kvůli covidu skonalo ve třiceti zemích EU o 927 tisíc lidí víc, než obvykle.

Data v ČR/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Svoji statistiku, tykající se choroby, Eurostatu předložili ze Švýcarska, Norska, Islandu a Srbska, zatím ale žádná čísla neposkytla Anglie, která na tom není nejlépe. Je známo, že loni ve státu zemřelo téměř o osmdesát tisíc lidí více, než předtím.

Data v ČR/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Nejtragičtější na tom je Česká Republika, kde zemřelo nejvíce lidí vůči celkovému počtu obyvatel. Jedná se o třicetiprocentní nárůst počtu úmrtí vzhledem ke stejnému období, ale v předchozích letech.

Data v ČR/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Otázkou ale zůstavá, proč Česko má opravdu tak děsivou koronavirovou statistiku, jestli se snažilo kopírovat opatření proti šíření nemoci od svých vyvinutějších sousedů.

Obchod/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

A navíc má lepší zdravotnictví, než mají východnější státy, ale přitom v těch státech průběh choroby byl lepší, než v ČR.

ČTĚTE TAKÉ: PŘES 30 TISÍC OBĚTÍ VYŽÁDAL COVID: KOLIK NEMOCNÝCH ODHALILI ZDRAVOTNÍCI V PÁTEK

PSALI JSME: VČERA BYLO NAOČKOVÁNO O 50X VÍCE, NEŽ NAKAŽENO: KOLIK NEMOCNÝCH PŘIBYLO V SOBOTU

Share