Adam Vojtěch promluvil o nových pravidlech nošení respirátorů v zaměstnání: mluvil i o testování ve firmách a nových mutacích

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch promluvil o nových pravidlech nošení roušek a respirátorů v práci, která vstoupila v platnost od úterý. Hovořil také o konci testování v zaměstnání a o tom, jak ochránit naši zemi před novými mutacemi koronaviru. Mluvil o tom v pořadu Snídaně s Novou na TV Nova.

Adam Vojtěch připomněl, že od tohoto úterý vstoupila v platnost nová pravidla pro nošení prostředků na ochranu dýchacích cest ve firmách.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministr vysvětlil, že pokud člověk pracuje na jednom místě a kolem něj jsou lidé, se kterými pracuje vždy, může si sundat roušku nebo respirátor.

Ale pokud zaměstnanec bude muset být v kontaktu s někým jiným, například s klientem, pak v takovém případě bude muset zakrýt ústa a nos.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu také připomněl, že povinné testování v zaměstnání bude trvat do konce tohoto měsíce. Od příštího měsíce bude testování ve firmách dobrovolné, předpokládá ale, že velké firmy budou možná testovat i dál.

Dodal, že pokud by se v některých oblastech epidemiologická situace mohla zhoršit, mohla by tam být nově zavedena povinnost testování.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Adam Vojtěch nedávno hovořil také o situaci ve Velké Británii, kde se kvůli indické mutaci zhoršila epidemiologická situace. Přitom tam bylo poměrně velké množství lidí, kteří vakcínu dostali.

Nyní dodal, že se tak děje i v dalších zemích, například v Portugalsku nebo v ruské metropoli Moskvě.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Upozornil, že Češi jezdí do jiných zemí a že do Česka přijíždějí lidé z jiných zemí. Měl na mysli, že je nutné, aby všichni, kteří přijedou do Česka nebo se vrátí do Česka, dodržovali všechna potřebná pravidla.

Podle něj to pomůže ochránit naši zemi před novými mutacemi. Dodal, že částečně už v Česku je tato varianta viru. Uvedl ale, že zatím mají hygienici situaci pod kontrolou.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS DNES SLAVÍ 80. NAROZENINY V JIŽNÍCH ZAHRADÁCH PRAŽSKÉHO HRADU: KOHO POZVAL NA OSLAVU BÝVALÝ PREZIDENT

PŘIPOMÍNÁME: „JSEM TYPICKÝ BLÍŽENEC, KTERÝ SE VŽDYCKY TĚŠÍ NA NĚCO NOVÉHO“: JITKA ZELENKOVÁ PROMLUVILA O SVÝCH PLÁNECH DO BUDOUCNA A ZAVZPOMÍNALA NA SVÉ KONCERTY

Share