Václav Klaus dnes slaví 80. narozeniny v Jižních zahradách Pražského hradu: koho pozval na oslavu bývalý prezident

Oslavy 80. narozenin bývalého prezidenta Václava Klause v Jižních zahradách Pražského hradu začnou od tří hodin odpoledne. Institut Václava Klause měl zaplatit za pronájem zahrad více než čtvrt milionu korun. Na oslavu mohou přijít jen pozvaní hosté. Prezident Miloš Zeman chce také osobně poblahopřát svému předchůdci.

Portály Deník N a Blesk upozornily na smlouvu, která se týká oslav jubilea druhého českého prezidenta Václava Klause. Smlouva byla uzavřena mezi institutem Václava Klause a Správou Pražského hradu.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Podle tohoto dokumentu měl Institut Václava Klause zaplatit předem za pronájem zahrad 261 360 korun. Tato částka již zahrnuje DPH ve výši 21 procent.

Hrad zajistí v Jižních zahradách úklid, připraví stoly a stany, zvukaře, vzduchotechnika i instalatéra. V případě potřeby tam mohou být i hasiči a bezpečnostní služby, to bylo zahrnuto v ceně.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Také tam je uvedeno, že maximální počet hostů může být až 500 osob. Samozřejmě je nutné, aby byla dodržena všechna platná opatření a pravidla.

I když se druhý český prezident narodil 19. června, rozhodl se uspořádat oslavy 18. června v pátek.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Václav Klaus v rozhovoru pro Právo řekl, že na své narozeniny nepozval mnoho politiků. Podle něj by měl přijít hlava státu Miloš Zeman kardinál Dominik Duka a několik exposlanců.

Pozval také několik svých kolegů z devadesátých let. Pozvánku dostal také bývalý šéf ODS a bývalý předseda vlády Petr Nečas.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Přijít by měl také spolužák Václava Klause Ivan Mládek se svou kapelou Banjo Band, který je také zpěvákem a hudebníkem. Budou tam i frontman kapely Žlutý pes Ondřej Hejma a jazzový pianista Emil Viklický.

PSALI JSME: JIŘINA BOHDALOVÁ SE STALA OSOBNOSTI STOLETÍ: JAK ZNÁMOU HEREČKU ROZPLAKAL FELIX SLOVÁČEK

PŘIPOMÍNÁME: HAVLÍČEK PROZRADIL, CO MŮŽE ZASTAVIT DALŠÍ VLNU KORONAVIRU: VICEPREMIÉR ZDŮRAZNIL, ŽE VLÁDA NECHYSTÁ ZMĚNY PODMÍNEK PROKÁZÁNÍ BEZINFEKČNOSTI

Share