Havlíček prozradil, co může zastavit další vlnu koronaviru: vicepremiér zdůraznil, že vláda nechystá změny podmínek prokázání bezinfekčnosti

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček uvedl, že epidemie koronaviru sice ustupuje, ale stále musíme přemýšlet o tom, jak zastavit další vlnu nákazy, pokud ta přijde. Vicepremiér je přesvědčen, že východiskem ze situace je očkování a testování. Píše o tom CNN Prima NEWS.

„Měli bychom mít určitou pokoru a mít respekt i k tomu, co se odehrává ve Velké Británii,“ prohlásil Havlíček s tím, že ke stabilizaci aktuální situace může být účinné testování. Jako jediné řešení považuje PCR testy.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Češi si nyní mohou dvakrát za měsíc udělat PCR test zdarma a vicepremiér doufá, že občané toho využijí.

Další záchrannou brzdou jsou prý i vakcíny. Havlíček zdůraznil, že máme dostatečné kapacity a očkování má dobré tempo.

Epidemiologové však chtějí, aby byla změněná pravidla uznání bezinfekčnosti pro lidi, kteří dostali pouze jednu dávku vakcíny. Mohou se totiž nakazit mutacemi koronaviru.

Havlíček řekl, že vláda situaci sleduje a zatím není důvod podmínky měnit. Prokázání bezinfekčností je nyní nutné pro návštěvu kultury, sportu bazénů apod. Při vstupu do zařízení toto potvrzení je kontrolováno.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Pokud osoba covid-19 prodělala nebo dostala vakcínu, nemusí se testovat v práci ani ve škole. PRC testy jsou platné 7 dní, antigenní pouze tři.

PSALI JSME: „ZAOSTÁVÁME ZA POLSKEM A SLOVENSKEM“: MALÁČOVÁ NAVRHUJE ZVÝŠENÍ MINIMÁLNÍ MZDY. O JAKOU ČÁSTKU SE JEDNÁ A JAK NA TO REAGUJÍ FIRMY

PŘIPOMÍNÁME: „PATŘÍŠ MEZI POSLEDNÍ MOHYKÁNY SVOBODY“: JAK MILOŠ ZEMAN POBLAHOPŘÁL VÁCLAVU KLAUSOVI K JUBILEU

Share