10 zajímavých faktů o životě v Japonsku

1. Ve školách se od první do šesté třídy vyučuje předmět „cesta ke zdravému rozumu“, podle kterého se žáci učí civilizovanému chování a zdravému rozumu.

2. O výjimečnosti vzdělávání se můžete dozvědět při pohledu na to, jak se tvoří třídy.

Za prvé, všichni studenti jsou rozděleni do skupin podle úrovně znalostí. Nejčastěji se to děje na soukromých školách. Předpokládá se, že studenti se špatnými známkami mají špatný vliv na žáky, které se učí dobře.

Zajímavostí života v Japonsku / ilustrační foto / Zdroj: aminoapps.com

Za druhé, se začátkem školního roku v Japonsku, a každý další semestr, děti se rozdělují do různých tříd, aby v budoucnu věděli, jak rychle se adaptovat v novém kolektivu.

3. Zatímco Japonci jsou považováni za jedny z nejbohatších lidí na světě, pro své děti si nenajímají chůvy, rodiče nesou za jejich výchovu hlavní odpovědnost.

4. Japonští studenti denně po dobu 15 minut uklízí ve svých školách společně s pedagogy, což vedlo ke vzniku skromné generace, která dbá na čistotu a hygienu.

Zajímavostí života v Japonsku / ilustrační foto / Zdroj: aminoapps.com

5. Každý japonský čaj má vždy s sebou zubní kartáček a po jídle si čistí zuby. Proto se od útlého věku učí dodržovat hygienu!

6. Učitelé jedí 30 minut před studenty, aby se ujistili, že jídlo není zkažené, protože žák je považován za budoucnost země a je třeba ho chránit!

Zajímavostí života v Japonsku / ilustrační foto / Zdroj: ukrinform.ru

7. Popelář v Japonsku je známý jako „hygienický inženýr“ a dostává plat od 5000 do 8000 dolarů. Pro získání pracovního místa musí kandidát projít písemným a ústním testem!

8. Je zakázáno používat mobilní telefon ve vlacích, restauracích a veřejných místech s uzavřeným prostorem.

Zajímavostí života v Japonsku / ilustrační foto / Zdroj: starylev.com.ua

9. Pokud půjdou do restaurace se švédským stolem, každý si dá do talíře tolik, kolik potřebuje. Nenechávají zbytky na talířích!

10. Průměrné zpoždění vlaku v Japonsku za rok je 7 sekund!

Zajímavostí života v Japonsku / ilustrační foto / Zdroj: pikabu.ru

PSALI JSME: ROZHODLA JSEM SE, ŽE BYT SYNOVI NEPŘENECHÁM, NAŠLA JSEM TOTIŽ DÍVKU, KTERÁ JEJ POTŘEBUJE VÍC

PŘIPOMÍNÁME: ŠVAGROVÁ TAJNĚ PORODILA A VZALA JMÉNO DÍTĚTE SVÉ SNACHY: HÁDKY V RODINĚ NEBEROU KONCE

Share