Ministr školství Robert Plaga představil důležitou zprávu: Jak bude probíhat návrat do škol a kdo zase zůstane se učit online

Celoplošné testování na přítomnost koronaviru by mohlo začít v školních zařízeních v nejbližších týdnech. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Robert Plaga/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ministr školství Robert Plaga uvedl, že celoplošné testování na přítomnost covidu mezi žáky by mohlo začít v nejbližších týdnech.

Plaga doufá, že bezplatné pravidelné testy budou zajištěné aspoň pro střední školy. Pokud ale žák se nenechá udělat test, tak do vyučovacího zařízení chodit nemůže. Takové pravidlo bude platit proto, aby potenciální nemocný neohrožoval další lidí.

Robert Plaga/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Budeme rádi, pokud ministerstvo zdravotnictví bude schopno zajistit plošné testování aspoň pro závěrečné ročníky a maturanty,“ promluvil ministr školství v rozhovoru.

Robert Plaga/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Však jestli po testování někdo bude mít pozitivní test, tak dle slov Plagy, do karantény by nemusela celá třída. Opakovaně se otestují nejbližší spolužáky již infikovaného a výsledky testů ukážou kdo se bude muset zůstat studovat online.

ČTĚTE TAKÉ: KUBEK CHCE TESTOVAT ŠKOLÁKY KAŽDÝCH SEDM DNÍ: ODBORNÍCI VŠAK ŘÍKAJÍ, ŽE TO NENÍ REÁLNÉ

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE ROUŠKY BUDOU SOUČÁSTÍ NAŠEHO ŽIVOTA MINIMÁLNĚ DO LÉTA: OČKOVÁNÍ A PLOŠNÉ TESTOVÁNÍ BY MOHLY TENTO PROCES URYCHLIT

Share