Kubek chce testovat školáky každých sedm dní: odborníci však říkají, že to není reálné

Prezident České lékařské komory Milan Kubek navrhuje testování antigenními testy dětí ve školách a studentů. Chtěl by to každé pondělí. Informuje o tom CNN Prima NEWS. Podobně by chtěl testovat pracovníky v továrnách.

Kubkovi se nelíbí, jak vláda nakládá s antigenními testy a jejich využití považuje za neefektivní. Nyní proto chce testovat žáka ve školách.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

„Tyto antigenní testy nám mohou skutečně výrazně pomoci,“ uvedl šéf ČLK s tím, že mnoho dětí přijde do školy s virem, a antigenní testy by zamezily šíření nákazy dál.

„Vůbec nevím, kdo by ty děti testoval,“ prohlásil prezident Asociace ředitelů základních škol Machal Černý, kterému se ale návrh líbí. Dodává, že to bude trvat příliš dlouho a testování žáků jeho školy zabere minimálně dvě hodiny.

Testovaní/ Ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

Dalším problémem dle Černého jsou rodiče, kteří nedovolí testování svých dětí. Muselo by se řešit, co s těmito dětmi dělat.

Kubek rovněž chce, aby se testovalo v továrnách, zejména tam, kde lidé pracují v halách. Měli by prý mít kartičku a povinně každých pět dní podstoupit antigenní test. Prezident lékařské komory řekl, že by to byla podmínka pro fungování továren.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Od začátku testování antigenními testy v listopadu bylo jich provedeno celkem více než 1,2 milionu. Podíl pozitivních testů činí od 5 do 8 procent.

Nechat se otestovat nyní může každý zdarma jednou za pět dní, kdo má v ČR zdravotní pojištění.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: “DODÁVKY JSOU ODPOVĚDNOST STÁTU A PREMIÉRA“: NA CO SE STĚŽUJE HEJTMAN KARLOVARSKÉHO KRAJE

PŘIPOMÍNÁME: KOMPENZAČNÍ BONUS I PRO TAXI: ŘIDIČI TAXISLUŽEB SE SJELI U PRAHY, ALE NEPROTESTUJÍ

Share