Kancléř Mynář odpověděl České televizi: požádal média o tom, aby zavedla dobrovolné koncesionářské poplatky

Kancléř prezidenta Vratislav Mynář reagoval na informace ohledně obviňování z poškozování finančních zájmů EU, které zveřejnila Česká televize a poslal ČT otevřený dopis. Vyzval, aby ČT zavedla dobrovolné koncesionářské poplatky. Pustil se také do plánů televize stavět nové budovy. Píše o tom web echo24.cz

Mynářovi vadí ihned několik věcí. Jednou z nich je výše koncesionářských poplatků a návrh je ještě zvýšit.

Vratislav Mynář / Zdroj: youtube.com

„Váš návrh považuji … za naprosto asociální,“ uvádí kancléř s tím, že stejný postoj má i budovám, které Česká televize chce postavit.

Rovněž Mynář tvrdí, že nechce, aby ČT považovala kritiku za politické vměšování do nezávislosti veřejnoprávního média. Mimo jiné dodává, že se právě ČT nyní stává politickým nástrojem.

Vratislav Mynář / Zdroj: youtube.com

Reportéři ČT před časem zveřejnili informaci, že Mynářovi neměla být poskytnutá dotace ve výši 6 milionů korun na penzion.

V únoru policie hradního kancléře obvinila, že finančně poškozuje zájmy EU. Mynář ovšem nesouhalsí s postupem státního zastupitelstva a bránit se bude i proti Regionálnímu operačnímu programu.

Vratislav Mynář / Zdroj: youtube.com

Nakonec kancléř navrhnul České televizi, aby zavedla dobrovolné koncesionářské poplatky. Tvrdí, že by to zvýšilo rozpočet televize, pokud ČT myslí vážně svá tvrzení o tom, že má podporu koncesionářů a se zvýšením poplatků souhlasí.

PSALI JSME: POČET NAKAŽENÝCH V ČESKU ZA CELOU DOBU TÉMĚŘ DOSÁHL 1,3 MILIONU: V NĚKTERÝCH KRAJÍCH ZŮSTALO JEN NĚKOLIK VOLNÝCH LŮŽEK NA JIP A ARO

PŘIPOMÍNÁME: CO BUDE NA KONCI TŘÍTÝDENNÍHO LOCKDOWNU: JAN BLATNÝ NA TISKOVÉ KONFERENCI ŘEKL, JAKÁ OPATŘENÍ MOHOU BÝT ČÁSTEČNÉ UVOLNĚNA A ZA JAKÝCH PODMÍNEK

Share