Počet nakažených v Česku za celou dobu téměř dosáhl 1,3 milionu: v některých krajích zůstalo jen několik volných lůžek na JIP a ARO

Podle statistik ministerstva zdravotnictví bylo ve čtvrtek odhaleno přes 14,5 tisíce nových případů nákazy koronavirem. Situace v nemocnicích zůstává těžká, počet pacientů ve vážném stavu je přes 1700.

Ve čtvrtek bylo provedeno 30 843 PCR testů a 62 352 antigenních testů. To umožnilo odhalit 14 554 nových případů nákazy koronavirem.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Počet aktivních případů je nyní 162 505. Za celou dobu epidemie byl počet pozitivních výsledků testů 1 299 002. Kvůli koronaviru zemřelo 21 325 lidí.

V nemocnicích nyní leží 8 153 hospitalizovaných pacientů, z toho ve vážném stavu je 1 735 pacientů. Tuto statistiku ale může ministerstvo zdravotnictví ještě během dne aktualizovat.

Trendový profil aktuálního počtu osob s laboratorně prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Mnohé nemocnice už jsou přetížené. Například v Karlovarském kraji nezbylo volných lůžek na JIP a ARO pro lidi s koronavirem.

Testování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V Plzeňském kraji zůstalo jen jedno lůžko, v Libereckém kraji 2 lůžek a v Pardubickém 3. Jen několik lůžek zůstalo v Ústeckém kraji a v Středočeském kraji. Celkem v celé zemi zůstalo jen 159 lůžek na JIP a ARO.

Podle posledních údajů je nyní nejhorší na Kolínsku, kde je 1 302 nových nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dnů.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

V pátek ráno se reprodukční číslo mírně snížilo a nyní je 1,045. Ale je to stále více než 1, takže zatím se virus stále šíří dostatečně rychle.

Očkování v Česku / Zdroj: mzcr.cz

Na ochranu populace před koronavirem pokračuje očkování, ve čtvrtek vakcínu dostalo 31 376 lidí. Celkem bylo očkováno již 771 223 lidí, z toho obě dávky vakcíny dostalo 255 480 lidí.

PSALI JSME:„Čest její památce a velký dík za to, co nejenom pro brněnské divadelnictví za svůj život vykonala“: Přestalo bít srdce herečky Heleny Kružíkové

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS MLADŠÍ SE DOMNÍVÁ, ŽE DĚTI BY SE MĚLY UČIT VE ŠKOLE A DOSPĚLÍ BY MĚLI NORMÁLNĚ CHODIT DO PRÁCE: KOMENTOVAL I MOŽNOST ÚŘEDNICKÉ MATURITY

PŘIPOMÍNÁME: „IZRAEL JE PRVNÍ ZEMÍ NA SVĚTĚ, KTERÁ SE Z EPIDEMIE VYMANILA,“ PROHLÁSIL IZRAELSKÝ PREMIÉR

Share