Co bude na konci třítýdenního lockdownu: Jan Blatný na tiskové konferenci řekl, jaká opatření mohou být částečné uvolněna a za jakých podmínek

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný na tiskové konferenci v pátek řekl, že pokud se epidemická situace zlepší, tak může být zrušeno omezení pohybu občanů na území pouze obce. Žádné další zmírnění opatření se ale zatím neplánuje.

Novináři se šéfa resortu zdravotnictví zeptali, co bude na konci třítýdenního lockdownu, protože vláda před tím žádala lidi, aby vydrželi ty tři týdny.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Ministr uvedl, že pokud se na konci lockdownu, tedy do 22. března, situace trochu zlepší, možná budou zrušena nejpřísnější opatření.

Měl na mysli omezení pohybu občanů v katastru obce. Dodal, že žádné masivní zmírnění opatření neplánuje, o tom je ještě předčasné mluvit.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Jde o třetí vyjádření zástupců kabinetu, co se stane, až ty tři týdny skončí. První bylo od ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka, když řekl, že po 21. březnu by mohlo dojít ke rozvolňování opatření.

Předseda vlády Andrej Babiš pak v dolní komoře Parlamentu prohlásil, že neví, co přesně se bude dít, zatím to nelze předvídat.

Andrej Babiš a Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví Jan Blatný nyní uvedl, že by mohlo dojít k částečnému rozvolňování nejpřísnějších opatření. Vše ale bude záležet na vývoji epidemické situace.

Podle něj o nějakém masivním zmírnění lze uvažovat tehdy, když se počet hospitalizovaných pacientů bude pohybovat kolem tří tisíc.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Podle statistik ministerstva je nyní v nemocnicích 8 153 lidí, z toho 1 735 je ve vážném stavu. To jsou jedny z největších ukazatelů za celou dobu epidemie. V některých krajích už téměř nezbylo volných lůžek na ARO a JIP.

PSALI JSME: POČET NAKAŽENÝCH V ČESKU ZA CELOU DOBU TÉMĚŘ DOSÁHL 1,3 MILIONU: V NĚKTERÝCH KRAJÍCH ZŮSTALO JEN NĚKOLIK VOLNÝCH LŮŽEK NA JIP A ARO

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA ŘEKLA, ŽE NEBUDE V LETADLE SEDĚT VEDLE PLAČÍCÍHO DÍTĚTE: ROZHODNUTÍ PERSONÁLU ALE BYLO VELMI RADIKÁLNÍ

Share