Johnson hodlá vyzvat země G7, aby do konce roku 2022 očkovaly celý svět

Britský premiér Boris Johnson hodlá vyzvat vedoucí představitele skupiny G7, aby přijali konkrétní závazky k očkování celého světa proti covid-19 do konce roku 2022. Informovala o tom agentura Reuters v sobotu, 5. června.

Proces očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Vyzývám své kolegy z G7, aby se k nám (Británii – pozn. red.) připojili, abychom ukončili tuto strašlivou pandemii, a veřejně se zavázali, že zabráníme opakování devastace způsobené koronavirem,“ citovala agentura z prohlášení Downing Street.

Proces očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle britského premiéra by očkování světové populace do konce příštího roku bylo „největším úspěchem v dějinách medicíny“. Podle Úřadu předsedy vlády zahrnuje realizace tohoto plánu zvýšení výroby vakcín a snížení překážek mezinárodní distribuce těchto léčiv ze strany zemí G7. Britské úřady navrhují, aby se o další dávky podělily s rozvojovými zeměmi „na bilaterální bázi i prostřednictvím systému COVAX“.

Proces očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Celosvětový mechanismus COVAX zajišťuje spravedlivou distribuci vakcín proti covid-19 po celém světě. Vznikl na návrh Evropské unie a s podporou WHO. Na tomto mechanismu pracují organizace jako Koalice pro inovace v oblasti připravenosti na epidemie (CEPI) a Globální aliance pro vakcíny a imunizaci (Gavi). Hlavními příjemci vakcín jsou rozvojové země. Jak WHO vysvětlila, 92 zemí s nízkými a středními příjmy má nárok na přístup k vakcínám právě díky tomuto mechanismu.

Proces očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Plánuje se, že téma boje proti pandemii koronaviru se stane klíčovým tématem nadcházejícího summitu G7 (Británie, Německo, Itálie, Kanada, USA, Francie a Japonsko), který se bude konat v tradičním formátu od 11. do 13. června v britském letovisku Carbis Bay na atlantickém pobřeží poloostrova Cornwall.

Proces očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: NOŠENÍ ROUŠEK A TESTOVÁNÍ BY V NĚKTERÝCH OKRESECH MOHLO BÝT ZRUŠENO, TVRDÍ MESES: PODLE JAKÝCH KRITÉRIÍ BY SE TO DALO UDĚLAT

PŘIPOMÍNÁME: SOCIOLOG OKOMENTOVAL, JAKÝ VLIV NA ZÁJEM VEŘEJNOSTI O OČKOVÁNÍ MŮŽE MÍT ZVEŘEJNĚNÁ FOTOGRAFIE ROMANA ŠMUCLERA, KDE JE VIDĚT, ŽE MU OCHRNULA ČÁST OBLIČEJE

Share