Kuchařské knihy Marilyn Monroe budou vydraženy

Knihy Marilyn Monroe, které obsahovaly hereččiny oblíbené recepty a její jídelníček, budou vydraženy. Podle publikace se jedná o dvě kuchařky, Fanny Farmer’s Boston Cookbook a The New Joy of Cooking, které byly Monroeovými oblíbenými sbírkami. Vydávání knih se datuje od padesátých let.

Marilyn Monroe / Zdroj: youtube.com

Upřesňuje se, že sbírky receptů obsahují ručně psané poznámky: polévku z kostní dřeně, nákupní seznam a vizitku z lahůdkářství s adresou napsanou na zadní straně. Součástí je novinový výstřižek s receptem na sýrové lasagne, který Monroe sama napsala.

Marilyn Monroe / Zdroj: youtube.com

Herečka také popsala svůj jídelníček, který se skládá ze tří jídel a jejich variací. K snídani jsou toasty a cereálie, pomerančový džus a dušené švestky, které Monroe pila denně. K obědu můžete jíst velké množství sacharidů a k večeři hovězí maso, kuřecí maso, bůček, jehněčí maso, ryby nebo kuřecí játra.

Marilyn Monroe / Zdroj: youtube.com

Hereččin jídelníček zahrnuje dvě svačiny v podobě mléka a sušenek. Podle odborníků bude celková hodnota obou knih asi 120 tisíc dolarů a náklady na každou jednotlivou knihu se odhadují na 50 až 75 tisíc dolarů.

Marilyn Monroe / Zdroj: youtube.com

Dražba se uskuteční 22. června v sídle aukční síně Siegel Auction Galleries.

PSALI JSME: PO ROZCHODU S MANŽELEM MONIKA ABSOLONOVÁ VYPADÁ BÁJEČNĚ: KOLIK KILOGRAMU ZPĚVAČKA UŽ MÁ DOLE

PŘIPOMÍNÁME: “PŘIJELA JSEM DOMU A VYČERPANĚ PADLA“: HEREČKA EVA HOLUBOVÁ PROMLUVILA O AKCI LÍBÁNKY NA JADRANU

Share