Jiří Paroubek ostře kritizoval kabinet Petra Fialy: „Vláda ukazuje na mnoha místech, že je nekompetentní“

Před více než měsícem byl jmenován nový kabinet. Opoziční strany kritizují vládu a bývalý premiér Andrej Babiš dokonce sestavil stínovou vládu. Bývalý premiér Jiří Paroubek se vyjádřil k prvnímu měsíci vlády nového kabinetu. Informuje o tom server ŽivotvČesku.cz.

Jiří Paroubek už v minulosti řekl, že noví ministři budou muset řešit řadu důležitých problémů, jako je epidemie, inflace, energetická krize atd. Proto to podle něj pro ně nebude jednoduché.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

Kritizuje je ale za to, jak nyní řídí stát. Vysvětlil, že většina šéfů resortů nikdy předtím neřídila lidi nebo velké a složité státní úřady. Nevěří proto, že by mohli úspěšně řídit stát.

„Vláda ukazuje na mnoha místech, že je nekompetentní. Já od nové vlády nic neočekával a ani neočekávám,“ řekl pro Život v Česku Jiří Paroubek.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

Dodal, že je přesvědčen, že ho ministři nepřekvapí. V každém případě ale budou muset řešit řadu problémů, které jsou nyní pro mnoho občanů důležité.

Andrej Babiš také kritizuje kabinet Petra Fialy. Na svém Facebooku napsal, že současná vláda je nekompetentní a že není schopna řešit důležité problémy. Hovořil také o tom, že některým zaměstnancům nebyly navýšeny platy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Prezident Miloš Zeman jmenoval nový kabinet loni 17. prosince. Vláda nedávno získala důvěru Poslanecké sněmovny.

Vláda však byla také nucena řešit některé věci, kvůli kterým ji opozice kritizovala. Jde o financování hnutí STAN, nebo to, že poslanec Jan Farský odletěl do USA kvůli stáži na univerzitě v Oregonu.

PSALI JSME: VLASTIMIL VÁLEK HODLÁ NAVRHNOUT VLÁDĚ NOVÁ PRAVIDLA PRO LIDI, KTEŘÍ PRODĚLALI KORONAVIRUS: ZMĚNIT SE MOHOU I PRAVIDLA PRO ŽÁKY VE ŠKOLÁCH

PŘIPOMÍNÁME: JAN FARSKÝ MÁ PROBLÉM SE VZDÁNÍM POSLANECKÉHO MANDÁTU: MINISTR SPRAVEDLNOSTI BLAŽEK ŘÍKÁ, ŽE Z USA TO UDĚLAT NEMŮŽE A MUSÍ SE VRÁTIT

Share