Lilia Khousnoutdinova prozradila, proč by Karel Janeček mohl mít úspěch v prezidentských volbách: řekla také, co by dělala, kdyby se stala první dámou

Známý matematik a miliardář Karel Janeček nedávno prohlásil, že bude kandidovat na prezidenta. Podnikatel si myslí, že se mu podaří dostat se do druhého kola voleb. Jeho manželka Lilia Khousnoutdinova ho považuje za velkého patriota. Řekla to pro server ŽivotvČesku.cz.

Karel Janeček nyní hodlá získat podpisy od spoluobčanů, aby mohl kandidovat v prezidentských volbách. Tato kampaň bude určitě těžká pro všechny kandidáty.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Manželka matematika ho hodlá podporovat a řekla, že slíbila věnovat tomu hodně času. Také si uvědomuje, že bude mít nové povinnosti.

Představuje si, jak by to mohlo být, ale také dodala, že se možná mýlí, protože to pro ně bude poprvé.

Lilia Khousnoutdinova / Zdroj: youtube.com

Odpovídala také na otázku, jakou vlastnost má Karel Janeček, kterou možná lidé nevidí, ale která ho „deleguje do boje o Hrad“.

Odpověděla, že dlouhodobě dělá vše, co dokáže amůže. Podle ní využívá všech prostředků, může utrácet peníze a věnovat tomu čas a také tomu věnuje svou energii a kreativitu. Chce zlepšit prostředí v rodné zemi.

Lilia Khousnoutdinova / Zdroj: youtube.com

„Karel je velký patriot. On by mohl někam odjet a jen tak se slunit a užívat si oblíbených sportů, místo toho cítí pnutí, které mu to nedovolí,“ uvedla pro Život v Česku Lilia Khousnoutdinova.

Dodala, že její manžel chce mít dobré svědomí, a proto se chce alespoň pokusit zlepšit prostředí v celém Česku. Podle ní je to dobrý základ pro každého, kdo by se chtěl stát hlavou státu.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Kdyby se Karel Janeček stal prezidentem, stala by se jeho žena první dámou. Lilia Khousnoutdinova ale nepředpokládá, že by to pro ni znamenalo nějaké velké změny.

Myslí si, že by mohla věnovat svůj čas věcem, které jsou pro ni důležité nyní a jsou to témata, která se týkají především žen. Jde o reprodukci nebo matky samoživitelky. Důležitá je také podpora azylových domů atd. Zmínila také téma žen, které zažily sexuální násilí.

Lilia Khousnoutdinova / Zdroj: youtube.com

Prezidentské volby by se měly konat příští rok. Kandidovat ve volbách by mohlo mnoho známých lidí, někteří už svou kandidaturu potvrdili.

Psali jsme:Herečka a blogerka Marie Doležalová slaví své 35. narozeniny: Jak StarDance jí změnila život

PSALI JSME: VÁLEK ŘEKL, ŽE EPIDEMIE POSILUJE A JIŽ BRZY ZASÁHNE SENIORY: DENNĚ BY MOHLO PŘIBÝVAT AŽ 80 TISÍC NOVÝCH PŘÍPADŮ

PŘIPOMÍNÁME: JIŘÍ PAROUBEK OSTŘE KRITIZOVAL KABINET PETRA FIALY: „VLÁDA UKAZUJE NA MNOHA MÍSTECH, ŽE JE NEKOMPETENTNÍ“

Share