Vlastimil Válek hodlá navrhnout vládě nová pravidla pro lidi, kteří prodělali koronavirus: Změnit se mohou i pravidla pro žáky ve školách

Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek by chtěl změnit pravidla pro lidi, kteří prodělali koronavirus. Toto téma hodlá projednat ve středu na jednání kabinetu. Pokud by například člověku, který prodělal covid, skončila karanténa, nemusel by být znovu v karanténě nebo v izolaci, i kdyby měl pozitivní test. Změnit se mohou i pravidla pro žáky ve školách. Takové změny by mohly vstoupit v platnost 31. ledna. Informuje o tom server TN.cz.

„Člověk, který prodělal covid-19, by následně nemusel dalších 30 dnů do karantény ani izolace,“ uvedl v neděli pro Českou televizi Vlastimil Válek.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Tato lhůta 30 dnů by se počítala od dne, kdy člověk podstoupil PCR test. Ministr zdravotnictví chce toto téma projednat s dalšími ministry ve středu.

Kromě toho chce navrhnout, aby se děti, které prodělaly nemoc a vrátily se do školy, nemusely nechat testovat 30 dní po pozitivním PCR testu.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V minulosti se již objevily případy, kdy se žáci vrátil z karantény a po testování měli opět pozitivní výsledek testu. Poté museli do karantény jejich rodiče a také všechny kontakty těchto dětí.

Změny pravidel pro lidi, kteří prodělali onemocnění by mohly vstoupit v platnost v pondělí 31. ledna. Nejprve to ale musí schválit kabinet.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Vlastimil Válek vysvětlil, že tyto změny radí odborníci a považuje je za logické. Podle něj by to nyní bylo vhodné kvůli mutaci omikron.

Ministr zdravotnictví si myslí, že vrchol této vlny epidemie by mohl přijít velmi brzy. Poté by počty měly začít mírně klesat.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud se situace bude vyvíjet podle takového scénáře, jak předpokládá ministr, je možné, že už příští měsíc testování ve firmách přestane být povinné.

Kromě toho se v poslední době výrazně snížil počet lidí, kteří se nechávají poprvé naočkovat proti covidu. Za poslední týden jich bylo kolem 20 tisíc. Ještě před dvěma měsíci stejný počet lidí dostal první dávku vakcíny za jeden den.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu zdravotnictví ale neplánuje zpřísňovat pravidla pro neočkované občany. Vláda navíc nedávno zrušila vyhlášku o povinném očkování.

PSALI JSME: ŠÉF FIRMY PFIZER BOURLA PROZRADIL, JAK LZE ZASTAVIT COVID: “MŮŽE TO BÝT ŘEŠENÍ, POKUD SE NEOBJEVÍ NĚCO ZCELA JINÉHO“

PŘIPOMÍNÁME: PO DLOUHÉ PAUZE ZASE VE FUNKCI: SESTRY ALE ZA ZEMANEN NA HRAD NEPOJEDOU

Share