„Já bych rozvolnil hned“: biochemik Hostomský řekl, že omikron je potřeba vnímat, jako obyčejné nachlazení

Zrušit opatření a rozvolnit jako ve Velké Británii. To chce biochemik Zdeněk Hostomský, který považuje omikron za obyčejné nachlazení či chřipku. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Aktuálně v Česku přibývá rekordní počet nových případů nakažení koronavirem, ale přitom ubývá hospitalizovaných v nemocnicích. Dle odborníků za to může varianta omikron, která je velice nakažlivá, ale je výrazně méně patogenní než delta.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Hostomský říká, že již máme data o tom, jak vlna omikronu probíhala v jiných zemích. „Vystřelilo to nahoru jako vichřice, ale pak to šlo zase hodně rychle dolů,“ dodává biochemik s tím, že počty lidí, kteří potřebují hospitalizaci klesají, co je právě s počty mrtvých zásadní údaj.

Odborník předpokládá, že epidemie vyvrcholí již tento týden.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Zdeněk Hostomský mimo jiné považuje testování ve školách a ve firmách za zbytečné, protože to stojí velké peníze a většina infikovaných by mohla dál pracovat, pokud nemají příznaky.

Biochemik navrhuje karanténu úplně zrušit a brát omikron jako obyčejné nachlazení či chřipku.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Podobná pravidla zavádí Anglie, která od 27. ledna zruší většinu opatření a oddaluje povinné očkování zdravotníků. Lidé nově nebudou muset nosit roušky a pracovat z domova.

I když podobné kroky jsou podle Hostomského riskantní, ekonomiku opatrnost stojí miliardy korun. „Já bych rozvolnil hned. Myslím, že se rozhodne během tohoto týdne,“ ukončil odborník.

Psali jsme:„Malinkatá, klidná a tak tichá, že se mi svíralo srdce“: Tereza Ramba emotivně popsala svůj druhý porod. Jak pojmenovali holčičku

PSALI JSME: „BUDEME TAM ČÍM DÁL ČASTĚJI“: ČEŠI VE VELKÉM JEZDÍ NA NÁKUPY DO POLSKA A ŘÍKAJÍ, CO SE TAM VYPLATÍ NAKUPOVAT

PŘIPOMÍNÁME: VLASTIMIL VÁLEK HODLÁ NAVRHNOUT VLÁDĚ NOVÁ PRAVIDLA PRO LIDI, KTEŘÍ PRODĚLALI KORONAVIRUS: ZMĚNIT SE MOHOU I PRAVIDLA PRO ŽÁKY VE ŠKOLÁCH

Share