„Budeme tam čím dál častěji“: Češi ve velkém jezdí na nákupy do Polska a říkají, co se tam vyplatí nakupovat

Češi vždy rádi nakupovali v Polsku. Zejména tam jezdili lidé z pohraničí. Důvodem je silná koruna, výhodný kurz vůči zlotému a také to, že Polsko chystá snížení DPH u potravin a energií. Píše o tom web tn.nova.cz.

Nakupující z Česka říkají, že v Polsku je výhodné úplně vše a navíc tomu ještě nahraje snížení DPH. „Budeme tam čím dál častěji,“ dodává.

Supermarket / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ekonomové říkají, že se v Česku ceny zvyšují a výhodné je jezdit už již z Prahy a dalších měst, které jsou od hranic poměrně vzdálené.

V polském obchodě krkovice v akci může vyjít pod 50 korun za kilogram, a proto pod supermarkety je již více aut s českými poznávacími značkami než polskými.

Supermarket / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ekonom Štěpán Křeček říká, že koruna je nyní historicky nejsilnější, protože byly doby, kdy jeden zlotý stál i 10 korun.

Další nakupující uvádí, že v Polsku hlavně kupuje věci pro děti a plenky mohou stát kolem 120 Kč místo 400-500 Kč v Česku.

Supermarket / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Prací prášek lze nakoupit za 170 Kč, cukr 15,50 Kč, rajčata přes 40 Kč, kuře 43 Kč za kilogram a mléko za 13,50 Kč.

V únoru Polsko navíc zruší DPH u potravin a na 8 % sníží daň u pohonných hmot. Takže bude tam ještě levněji.

PSALI JSME: JAN FARSKÝ MÁ PROBLÉM SE VZDÁNÍM POSLANECKÉHO MANDÁTU: MINISTR SPRAVEDLNOSTI BLAŽEK ŘÍKÁ, ŽE Z USA TO UDĚLAT NEMŮŽE A MUSÍ SE VRÁTIT

PŘIPOMÍNÁME: VÁLEK ŘEKL, ŽE EPIDEMIE POSILUJE A JIŽ BRZY ZASÁHNE SENIORY: DENNĚ BY MOHLO PŘIBÝVAT AŽ 80 TISÍC NOVÝCH PŘÍPADŮ

Share