„Je lepší žít s respirátory než žít v karanténě“: Milan Kubek označil covid za ruskou ruletu

Podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka koronavirus mnohým lidem zkomplikuje dovolenou. Upozornil, že epidemiologická situace se zhoršuje a že od pondělí bylo každý den odhaleno více než tisíc případů nákazy. Myslí si, že je to úpatí nové vlny. Řekl to pro CNN Prima News.

„Takhle masivní vlnu v létě jsem neočekával,“ uvedl Milan Kubek. Příroda je podle něj silná a může nás překvapit. Myslí si, že koronavirus může mnohým lidem zkomplikovat dovolenou.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Podle něj mohou být důsledky této vlny pro Česko horší než pro ostatní evropské země. Vysvětlil, že v Česku se nechalo přeočkovat třetí dávkou jen asi 40 procent lidí, zatímco v západních zemích je takových lidí mnohem více, například v Německu je to asi 70 procent obyvatel.

Milan Kubek proto požádal spoluobčany, aby se nechali naočkovat. Dodal, že nová vlna přišla v období, kdy ji nikdo nečekal, takže by bylo třeba se připravit na špatný scénář.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Prezident ČLK uvedl, že by nyní bylo nutné zahájit čtvrtou vlnu očkování, jako se to děje v USA. Podle náměstka ministra zdravotnictví Josefa Pavlovice je však vhodnou dobou pro očkování čtvrtou dávkou srpen a září.

Josef Pavlovic vysvětlil, že covid v létě není tak závažný. Očkování na konci léta by ale umožnilo ochránit lidi během podzimní a zimní vlny.

Josef Pavlovic / Zdroj: youtube.com

Kubek mluvil také o respirátorech a prohlásil, že by to mělo být jako opatření, ale ne jako doporučení. Na dotaz ohledně očkování odpověděl, že pokud by kampaň začala na konci léta, bylo by nyní nutné se věnovat logistice.

„Do značné míry je to ruská ruleta. Naočkovaní lidé udělali, co mohli,“ dodal Milan Kubek.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek bylo odhaleno 1011 nových případů nákazy. Dle odborníků je nyní skutečný počet nakažených výrazně vyšší. Zhoršila se i situace v nemocnicích.

Prezident ČLK si myslí, že všichni bychom teď měli jednat rozumně, například nosit roušky. Byl by rád, kdyby ministerstvo zdravotnictví zavedlo povinné nošení roušek ve zdravotnických zařízeních. Bylo by také dobré, kdyby je lidé nosili ve veřejné dopravě.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

„Je lepší žít s respirátory než žít v karanténě,“ řekl Milan Kubek.

PSALI JSME: KŘEČEK ODEBRAL VŠECHNY AGENDY ŠIMŮNKOVÉ: PEKAROVÁ ADAMOVÁ POŽADUJE OD NĚJ VYSVĚTLENÍ

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA ODMÍTLA NÁVRH OPOZICE O PŘÍSPĚVKU 6 000 KORUN PRO DŮCHODCE: PROČ PODLE KABINETU FIALY TO NENÍ MOŽNÉ REALIZOVAT

Share