Jana Maláčová řekla, jakou stranu nechce vidět v vládě: zástupce politických stran promluvili, kdo s kým může po volbách spolupracovat

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová má strach z toho, že ODS bude ve vládě. Sociální demokracie prý udělá vše, aby se to nestalo. Politička varuje před tím, že občanští demokraté budou zavírat školy v malých městech. Informuje o tom web idnes.cz s odkazem na CNN Prima NEWS.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová ale odpověděla, že Maláčová straší lidi a dodala, že ČSSD nemá zájem o porážku Babiše, protože s ním chce vládnout.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Ministryně zdůraznila, že premiér neválčí s ODS a to je důvod, že se něco chystá. Mnoho lidí totiž mluví o jejich možné koalici po volbách.

Do diskuze se zapojil i předseda SPD Tomio Okamura, který potvrdil, že se zástupce ODS a ANO setkávají. Občanská demokracie prý má zájem o ministerstvo dopravy.

Markéta Adamová Pekarová / Zdroj: youtube.com

V ODS ale tuto informaci na sociálních sítích ihned popřeli.

SPD o spolupráci s ANO uvažuje, ale pouze v případě, že tam nebude Andrej Babiš. Nebudou ale určitě jednat s Piráty.

Maláčová se nechtěla bavit o možných koalicích, ale spolupráci s SPD vyloučila.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Okamura se mimo jiné vyjádřil k mírnému zvyšování minimální mzdy. Pekarová ale řekla, že na to není vhodná doba, protože se ekonomice nyní nedaří.

PSALI JSME: OPOZICE ZKRITIZOVALA BABIŠE ZA CENU MOBILNÍCH DAT: PREMIÉR TVRDÍ, ŽE ZA DESET LET ZLEVNILY DESETKRÁT

PŘIPOMÍNÁME: KORONAVIROVÁ EPIDEMIE POSILUJE: ROMAN PRYMULA ŘEKL, KDE JE AKTUÁLNĚ NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOST NAKAZIT SE

Share