Opozice zkritizovala Babiše za cenu mobilních dat: premiér tvrdí, že za deset let zlevnily desetkrát

V Česku se před volbami znovu začalo diskutovat o cenách na mobilní data, která jsou nás druhá nejdražší v Evropské unii. V minulosti premiér Andrej Babiš již říkal, že snižování ceny je prioritou jeho vlády.

Nyní tvrdí, že to podařilo a ČR dosáhla nižších cen. Opoziční strany však zdůraznili, že to není pravda a data jsou jedná z nejdražších. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Pro levnější mobilní data jsme dělali maximum. Oproti roku 2011 jsou desetkrát levnější,“ uvedl Babiš na sociálních sítích s tím, že je to byla jedna z priorit jeho vlády.

Opozice ale poukázala, že Česko s Řeckem má nejdražší mobilní data v EU. Poslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se ironicky ptá, kde asi premiér udělal chybu.

Kromě toho europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) říká, že Česko je na 210. místě ze 230 v žebříčku cen na mobilní data ve světě. Politik poukázal, že ČR je zdaleka jednou z nejdražších zemí co se týče mobilních dat.

„Výsledky jasně ukazují, že náš stát si i v této oblasti vede viditelně hůře než státy jiné. A zaplatíme to, jak jinak, my všichni,“ dodal Niedermayer.

Ekonomové jsou také přesvědčení, že snížení cen nebylo dostatečné a konkurence je slabá. Pro další pád cen by se měl objevit nový hráč na trhu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček ovšem říká, že v Česku jsou populární neomezené balíčky, u kterých cena je prý celkem dobrá.

Na resortu také zdůraznili, že ceny na tyto balíčky stále klesají a v budoucnu jejich cena může klesat dál.

PSALI JSME: TĚŽKÝ OSUD LUCII KŘÍŽKOVÉ: PO ODCHODU MANŽELA DO VĚZENÍ SE POTÝKÁ S VÁŽNOU NEMOCI

PŘIPOMÍNÁME: VYPADAL JAKO RUMCAJS: JIŘINA BOHDALOVÁ PŘEKVAPILA VŠECHNY SVÝM DOPROVODEM NA NAROZENINÁCH FRANTIŠKA JANEČKA

Share