Koronavirová epidemie posiluje: Roman Prymula řekl, kde je aktuálně největší pravděpodobnost nakazit se

Počty nakažených koronavirem se sice zyvšují, nejsou ale tak vysoké jako minulý rok. Týká se to i hospitalizovaných pacientů. Nyní jich je trochu více než stovka. Loni v této době v nemocnicích bylo kolem 500 pacientů s covid-19.

Podle expertů čísla ještě porostou a dle nejhoršího scénáře Česko zasáhne čtvrtá vlna. Epidemiolog Roman Prymula řekl, kde se lidé nejčastěji nakazí. Píše o tom web zivotvcesku.cz.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Exministr zdravotnictví říká, že člověk nakažený v zaměstnání přinese koronavirus domů, kde nakazí další členy rodiny. Funguje to i z dětmi, kteří se vzájemně nakazí ve škole a pak nákazu roznesou domů.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Prymula je také přesvědčen, že nová vlna koronaviru nejvíce zasáhne neočkované osoby. Jedná se hlavně o seniory, kteří nemoc neprodělali nebo nebyli očkování.

Praha je zatím místem, kde se covid nejrychleji šíří. Následuje Moravskoslezský a Karlovarský kraj. Nejlépe na tom je Liberecký kraj.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

V Česku bylo aplikováno již 11,71 milionů dávek vakcín a plně očkovaných je téměř 6 milionů Čechů.

Psali jsme:„Mým hostem je pouze Josef Alois Náhlovský. Potřebujeme začít znovu bavit lidi“: Karel Šíp prozradil, proč jezdí s pořadem Minipárty po zemi

PSALI JSME: “PRO MĚ NEJLEPŠÍ ZPŮSOB FORMOVÁNÍ POSTAVY”: IVA KUBELKOVÁ PROMLUVILA, DÍKY ČEMUŽ MÁ TAK KRÁSNOU FIGURU

PŘIPOMÍNÁME: PROČ FANOUŠCI ZAČALI KRITIZOVAT FOTOGRAFII ANDREY VEREŠOVÉ

Share