Praha se stala nejkrásnějším městem světa: tak se rozhodlo několik desítek tisíc lidí z různých zemí

Do hlavního města České republiky jezdí každý rok statisíce turistů, je to pro ně krásné město, které má dlouhou historii. V metropoli je mnoho starých budov, jejichž architektura je nádherná. Podle nového žebříčku magazínu Time Out je proto Praha nejkrásnějším městem planety. Informuje o tom CNN Prima News.

Praha má obrovskou popularitu mezi turisty z celého světa. V centru české metropole jsou často k vidění davy lidí z různých zemí.

Praha / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nejen to se ale nyní stalo potvrzením popularity hlavního města ČR. Magazín Time Out požádal přes 27 tisíc lidí z různých zemí, aby ohodnotili své město.

Podle výsledků 83 procent občanů ocenilo krásu Prahy a díky tomu se stala první v žebříčku. Česká metropole tak předstihla New York, Řím nebo Paříž.

Praha / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Hodnotila se nejen krása města, ale i další parametry. Praha sice byla nejkrásnějším městem, ale na vítězství v kategorii nejlepší město světa to rozhodně nestačilo.

Nejlepším městem se stal San Francisco, na druhém místě byl Amsterdam a Praha byla sedmá. Přesto byla česká metropole druhá v kategorii nejlepší město k odpočinku.

Praha / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle magazínu je to krásné město, kde si můžete dát kávu v jedné z kaváren, projít se po břehu Vltavy nebo navštívit jiná krásná místa.

PSALI JSME: „A KDO SE BUDE STARAT O DÍTĚ“: FOTKY 72LETÉHO RICHARDA GEREA UDĚLANÉ PAPARAZZI NAŠTVALY FANOUŠKY

PŘIPOMÍNÁME: VYPADAL JAKO RUMCAJS: JIŘINA BOHDALOVÁ PŘEKVAPILA VŠECHNY SVÝM DOPROVODEM NA NAROZENINÁCH FRANTIŠKA JANEČKA

Share