Jak se zakládá mínění Babiše: Přehled rádců premiéra z otázek výskytu covidu v republice

Premiér České Republiky Andrej Babiš během tiskové konferenci ve středu uvedl, že zvládnout pandemii mu pomáhají najednou několik odborníků. O tom informuje na svých webových stránkách portál idnes.cz.

Andrej Babiš/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Imunolog, biochemik a profesor patologie Zdeněk Hel je jedním z těch, kdo premiérovi pomáhá poradit ohledně pandemii. “V úterý jsem se s ním bavil. Mluvili jsme o lécích, které údajně Německo nakoupilo z USA,“ nechal se slyšet premiér ČR.

Dalším člověkem, který má vliv na premiérovo mínění je ředitelem pojišťovny Direct Pavel Řehák. S nim Babiš začal svou spolupráci již od začátku pandemii, v tu chvíli, kdy tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil první 3. infikovaných na covidu v republice. Řehák byl prvním, kdo premiérovi ukázal nepříznivý rozvoj nemocných na covid.

Marián Hajdúch/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Vědec a lékař, který se především věnuje molekulární a translační medicíně Marián Hajdúch je dalším rádcem. Ten od vypuknutí pandemie vedl Laboratorní skupinu při ministerstvu zdravotnictví, zatím ale na konci loňského roku svou práci vzdal.

Jan Kulveit je další vědec, který modeluje globální rizika. On zapůsobil na vytvoření protiepidemického systému PES. Vyjádřil se k tomu, proč PES nefunguje nyní tak, jak předtím.“PES nebyl vyvíjený s ohledem na novou mutaci,“ řekl Kulveit.

Jiří Beran/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Další člověk, epidemiolog Jiří Beran, podílí hlavně na propagací léku Isoprinosine, aby zastavit šíření covidu. DLe něho vláda dělá chybu, že se nyní věnuje zachráněním starších lidí.

Roman Prymula/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nakonec Babišovi radí člověk, kterého určitě v ČR zná každý. Epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula po kauze v restauraci odešel od funkci, však ale zůstal osobním rádcem premiéra v otázkách výskytu covidu v republice.

ČTĚTE TAKÉ: NOVÝ PRŮZKUM: JAKÉ PROCENTO ČECHŮ NECHCE, ABY BABIŠ BYL HLAVNÍ POSTAVOU OČKOVÁNÍ

PSALI JSME: „OPATŘENÍ BY MĚLA STAČIT“: EXMINISTR PRYMULA PROMLUVIL O AKTUÁLNÍ EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI V ČR

Share