Dokonce i spí v objetí: Manželský pár se starali o medvídka který se stal sirotkem. On se pro ně stal skutečný přítel

Američan Jim Kowalczyk má jednoho z nejneobvyklejších přátel na Zemi – 22letého medvěda přezdívaného Jimbo, jehož hmotnost přesahuje 700 kilogramů.

Orphaned Wildlife Center / Zdroj: facebook.com

Jednoho dne jim sebral v lese zraněného medvěda, který zůstal sirotkem – jeho matku zabili pytláci.

Jim a jeho žena Susie, kteří neměli děti, pojmenovali nalezeného Jimba a chovali se k malému jako k vlastnímu dítěti a on se skutečně stal členem jejich rodiny.

Orphaned Wildlife Center / Zdroj: facebook.com

Od té doby uplynulo více než 20 let, a Jimbo vyrostl v krásného medvěda kodiaka (největší ze známých poddruhů medvěda hnědého), ale jeho láska k adoptivní rodině se stala jen silnější. Dokonce spí s nimi v objetí!

Orphaned Wildlife Center / Zdroj: facebook.com

V roce 2015 manželé Kowalczykové založili Orphaned Wildlife Center, kde je v současné době umístěno 11 medvědů několika poddruhů, často ve volné přírodě soutěžících o území, ale pokojně žijících v rehabilitačním centru.

A jsou tu i koně, jeleni, veverky … zkrátka všechna ta zvířata, která najdou manželé v lese bezmocní a bez šancí na přežití.

Orphaned Wildlife Center / Zdroj: facebook.com

I přes to, že obsah útulku vyžaduje velkých nákladů (a pouze jeden dospělý medvěd potřebuje od 9 do 13 kg potravy na den), zakladatelé Orphaned Wildlife Center se snaží získat zisk – návštěvníkům je vstup na území centra je přísně zakázán.

„Naším jediným a hlavním cílem je přivést zvířata zpět do přírody,“ uvedla ředitelka útulku Carrie Claire.

Orphaned Wildlife Center / Zdroj: facebook.com

Jenomže ne všechna divoká zvířata, která se v raném věku dostala do péči člověka, jsou schopna přežít v lese, takže mnozí zůstávají s Jimem a Susie navždy.

PSALI JSME: ŽENA ZAMÁVALA RUKOU NA MEDVĚDA, ALE NEČEKALA OD NĚJ ODPOVĚĎ

PŘIPOMÍNÁME: NEBOJÁCNÁ GYMNASTKA USPOŘÁDALA FOCENÍ SE SKUTEČNÝM MEDVĚDEM: NÁDHERNÉ ZÁBĚRY

Share