„Opatření by měla stačit“: Exministr Prymula promluvil o aktuální epidemiologické situaci v ČR

Podle mínění exministra zdravotnictví Romana Prymuly nynější protiepidemický systém PES nefunguje tak, jak to musí být. O tom informuje na svých webových stránkách portál idnes.cz.

Roman Prymula/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Roman Prymula si myslí, že protiepidemický systém PES nemá žádnou logiku a proto neukazuje skutečný stav šíření infekční nemoci covid-19 v České Republice.

Roman Prymula/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Exministr zdravotnictví promluvil také o tom, že by ministerstvo muselo nějak upravit to, jakým způsobem se vypočítá index PES. „Nebyl jsem jeho příznivcem, ale měl by dávat logiku. Teď ji určitě nedává,“ řekl během televizního pořadu Prymula.

Roman Prymula/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Epidemiolog doplnil, že nyní je největší výhrůžkou pro území rychlejší šíření nové koronavirové mutace. Virus různé mutace začíná shromažďovat a tím se stává silnějším a rychlejším.

Roman Prymula/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Opatření, které vláda představila ve čtvrtek s platnosti od dnešní půlnoce však považuje za účinné. „Opatření by měla stačit, ale nejsou dodržována. Společnost už je nechce dodržovat,“ dodal na závěr exministr.

ČTĚTE TAKÉ: PRYMULA PROHLÁSIL, ŽE PES PŘESTAL FUNGOVAT A VARUJE PŘED MUTACEMI KORONAVIRU

PSALI JSME: KDE SE LIDÉ NEJČASTĚJI NAKAZÍ KORONAVIREM: ROMAN PRYMULA NA TUTO OTÁZKU ODPOVĚDĚL A UKÁZAL SEZNAM TAKOVÝCH MÍST

Share