Prymula prohlásil, že PES přestal fungovat a varuje před mutacemi koronaviru

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že protiepidemický systém PES nyní nedává logiku a přestal fungovat. Jako největší hrozbu vidí mutace koronaviru. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Podle Prymuly se vláda nyní nemusí protiepidemickým systémem zabývat, protože téměř přestal fungovat. „Nebyl jsem jeho příznivcem, ale měl by dávat logiku,“ prohlásil epidemiolog s tím, že nyní PES logiku postrádá a je možné, že dostane další stupně.

Exministr zdůraznil, že velkou hrozbo jsou mutace. Už teď jich bylo zaznamenáno několik a existuje možnost, že se bude šířit mnohem rychleji.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

O tom, že v Česku britskou mutaci máme poměrně dlouho je přesvědčen anesteziolog Martin Balík.

Ve čtvrtek vláda rozhodla o tom, že se zavedou nová opatření. Prezident České lékařské komory Milan Kubek ovšem říká, že nejsou dostačující a virus mohou jen přibrzdit. Prohlásil, že Česko je epicentrem covid-19 v Evropě s velkými počty nakažených a obětí v přepočtu na obyvatelstvo.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Kubek dodal, že kabinet situaci nezvládá a potvrzují to Němci, kteří s námi uzavřeli hranice. Je ale rád, že se rozvolňování nekoná a existuje naděje, že epidemii zvládneme.

Dle odborníků se nyní musí více využívat antigenní testy. Zdůraznili ovšem, že se testovat musí opakovaně.

PSALI JSME: VLÁDA SCHVÁLILA ZPŘÍSŇUJÍCÍ OPATŘENÍ, KTERÁ ZAČNOU PLATIT V SOBOTU: HAMÁČEK VYZVAL LIDI, ABY NEVYCHÁZELI Z DOMOVŮ

PŘIPOMÍNÁME: KALOUSEK PROMLUVIL O PLÁNECH DO BUDOUCNA A POPSAL, KDO BY BYL IDEÁLNÍM PREZIDENTEM

Share