Trump přišel o právníky v případě svého impeachmentu

Bývalý americký prezident Donald Trump ztratil pět právníků, kteří vytvářeli obrannou strategii v případu impeachmentu bývalého prezidenta americkým Senátem. To bylo oznámeno v neděli 31.ledna.

 

Obvinění / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Právník Butch Bowers, který dříve vedl Trumpův právní tým, Deborah Barbier, Johnny Gasser, Greg Harris a Joshua Howard již nejsou v obranném týmu bývalého prezidenta.

 

Donald Trump / Zdroj: youtube.com

 

Důvodem mají být neshody kvůli Trumpově touze postavit obranu na skutečnost, že americké prezidentské volby, které prohrál, byly údajně zfalšovány, a nikoli v otázce zákonnosti impeachmentu po uplynutí prezidentského období.

 

Budova Kapitolu / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Proces obžaloby začne po 8. únoru. Usnesení obsahuje jeden článek obvinění – podněcování k vzpouře. Trump se stal prvním prezidentem v historii USA, který byl dvakrát obviněn.

Americká Sněmovna reprezentantů hlasovala 14. ledna pro obvinění Trumpa v důsledku nepokojů ve Washingtonu.

 

Protesty / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Trumpovi stoupenci „zaútočili“ na budovu Kapitolu 6. ledna a obklíčili senátní komoru. Senát a Sněmovna reprezentantů přerušily schůzi, na které plánovaly schválit výsledky prezidenských voleb. Během protestů policie zadržela téměř 70 výtržníků, pět lidí během nich zemřelo.

 

PSALI JSME: MACRON VYZVAL BRITÁNII, ABY SE ROZHODLA KDO JE JEJÍ SPOJENEC

PŘIPOMÍNÁME: BIDEN PŘEDSTAVÍ NOVÝ KONCEPT ZAHRANIČNÍ POLITIKY USA

Share