Nový průzkum: Jaké procento Čechů nechce, aby Babiš byl hlavní postavou očkování

Podle nedávného průzkumu agentury STEM/MARK většina lidí nechce, aby premiér ČR Andrej Babiš byl hlavní tváří očkování. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Andrej Babiš/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Průzkum, který udělala agentura STEM/MARK trval od šestnáctého do devatenáctého ledna, zúčastnilo ho málo přes tisíc občan České Republiky.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Z celkového počtu respondentů šedesát procent si myslí, že Babiš by neměl být hlavní postavou očkování. Premiér šel mezi první lidi, aby ukázat ostatním, že očkovací látka nebezpečná není.

Andrej Babiš/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dvaadvacet procent lidi, kteří zúčastnili průzkumu, mají opačný názor. Dle nich právě Babiš musel být prvním člověkem v ČR, který dostane vakcínu.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Skoro 750 lidi z celkových 1011 během očkování chtějí si sami vybírat jakou očkovací látku použije medicínský personálu během očkování. Dvanáct procent respondentů si myslí, že jakákoliv schválena očkovací látka je dobrá a nechtějí si vybírat osobně.

ČTĚTE TAKÉ: “JE NUTNÉ, ABY SE NEMOCNICE VYPRÁZDNILY“: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ PŘEMÝŠLÍ O PŘECHODU ČR DO 4. STUPNĚ POHOTOVOSTI

PSALI JSME: VAKCINACE V ČESKÉ REPUBLICE: JAKÉ PROCENTO OBYVATEL VYSLOVILO NESOUHLAS

Share