“Je nutné, aby se nemocnice vyprázdnily“: Ministr zdravotnictví přemýšlí o přechodu ČR do 4. stupně pohotovosti

Ministr zdravotnictví Jan Blatný předpokládá, že se Česko od poloviny února mohlo přesunout do čtvrtého úrovně pohotovosti podle protiepidemického systému PES. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Jan Blatný/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podle indexu protiepidemického systému PES se nyní Česko nachází v nejvyšším pátém stupni pohotovosti. Ministr zdravotnictví Jan Blatný předpokládá, že po polovině února se počet hospitalizovaných sníží pod 3000 pacientů po celé republice.

Nemocnice/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Pokles počtu lidi ve vážně stavu koronavirové nemoci by umožnil přechod do nižšího stupně pohotovosti. Ve čtvery stupni by žáci prvního stupně základních škol se mohli vrátit do lavic.

Nemocnice/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„My si teď nemůžeme dovolit zdravotnický systém přetěžovat. Musíme dosáhnout toho, aby se nemocnice vyprázdnily,“ promluvil ministr Blatný.

Nemocnice/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví také považuje za nutné v rychlosti přijat nový zákon, který umožní nařizovat protiepidemická opatření i bez vyhlášení celoplošného nouzového stavu.

ČTĚTE TAKÉ: BLATNÝ OZNÁMIL, KDY SE MOHOU DO ŠKOL VRÁTIT NEJMLADŠÍ ŽÁCI: DEBATUJE SE I O OBNOVENÍ PROVOZU VLEKŮ

PSALI JSME: MINISTR BLATNÝ AVIZOVAL NESTANDARDNÍ KROKY V PŘÍPADĚ KOMUNITNÍHO ŠÍŘENÍ BRITSKÉ MUTACE KORONAVIRU: PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE VLÁDA ZNOVU BUDE ŽÁDAT O PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU

Share