Dostal jsem dům jako dárek a moje matka si vzpomněla, že má syna

Vyrůstal jsem v neúplné rodině, můj otec nás opustil, když mi byly méně než dva roky. Z nějakého důvodu moje matka vždy více milovala moji starší sestru. Trvalo to celé moje dětství a školní roky. Snil jsem o tom, kdy konečně dokončím školu a půjdu studovat do města. Za tímto účelem jsem studoval dobře a mé úsilí nebylo marné.

Nastoupil jsem na univerzitu, ale moje matka se ani nezeptala, kam jsem nastoupil a kde se nachází můj kolej. Když jsem přijel po prvním ročníku do vesnice, uvědomil jsem si, že mě tam nikdo nečeká. A tak jsem se po setkání s několika přáteli znovu vydal do koleje. Uplynulo pět let.

Volal jsem své matce a blahopřál jsem jí k narozeninám, ale místo vděčnosti se vždy ptala, jestli mám nějaký příjem, abych jí a mé sestře pomohl. Tehdy jsem neměl žádný příjem, kromě stipendia, a já jsem nemohl svým příbuzným pomáhat, za což se velmi urazili.

Muž / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Už když jsem začal pracovat, začal jsem jim posílat malé částky, ale ne často. Pronájem bytu čerpal značnou část z mého platu, ale moji příbuzní se znovu rozhodli, že s nimi prostě nechci komunikovat, a po čtyřech letech jsem o ně opravdu ztratil zájem.

Nikdy se nezajímaly o to, jestli mám dost peněz na ty nejzákladnější věci. Moje sestra se provdala za souseda, porodila dvě děti, rozvedla se, znovu se provdala, znovu porodila a znovu se rozvedla.

Dopis od notáře byl jako blesk z čistého nebe. Po návštěvě kanceláře a rozhovoru s notářem jsem se dozvěděl, že můj dědeček, otec mého otce, se rozhodl po své smrti mi odkázat svůj dům na předměstí. Můj otec s největší pravděpodobností řekl mé matce o mém dědictví. Když jsem uviděl číslo matky na telefonu, byl jsem překvapen.

Dům / Ilustrační foto / Zdroj: brainum.ru

Je pravda, že překvapení rychle pominulo, když jsem uslyšel, že moje sestra potřebuje pomoc s bydlením. Matka chtěla, abych prodal dům a dal peníze sestře na koupi bytu. To nebylo součástí mých plánů, o čem jsem informoval matku.

Dlouho se mě snažila přesvědčit, zavolala také moje sestra, stěžovala si na svůj nešťastný život, ale když jsem se zeptal, jestli ví, jak jsem žil ty roky, moje sestra najednou ztichla a rozzlobeně řekla: „Nikdy jsi mě nemiloval!“ A když jsem jí položil otázku o sesterské lásce ke mně, položila telefon …

O šest měsíců později jsem dům úspěšně prodal a v den našeho sňatku s přítelkyní jsme už měli vlastní dvoupokojový byt, ve kterém stále žijeme. A nekomunikuji se svou matkou a sestrou. Nemohly mi odpustit, že jsem si koupil byt a nevěnoval jsem pozornost jejich žádostem, abych jim dal své dědictví.

PSALI JSME: MOJE SESTRA SE ROZHODLA NASTĚHOVAT DO MÉHO BYTU. JE SI JISTÁ, ŽE HO NEBUDU PRONAJÍMAT, PROTOŽE TO POTŘEBUJE VÍC

PŘIPOMÍNÁME: BABIČKA NECHCE MI PŘEDAT BYT, I PŘES TO, ŽE JSEM TĚHOTNÁ A NEMÁM KDE S MANŽELEM BYDLET

Share