„Čas, který ztrácíme, bude velmi drahý“: Miroslav Kalousek prozradil, co by teď měl dělat nový premiér

Novým premiérem se stal Petr Fiala, prezident Miloš Zeman ho jmenoval v neděli. Nový kabinet však ještě nebyl jmenován, hlava státu má ještě naplánované schůzky s kandidáty na ministry. Exministr financí a exposlanec Miroslav Kalousek se k této situaci vyjádřil a řekl, co by teď měl dělat nový předseda vlády. Informuje o tom portál ŽivotvČesku.cz.

Předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala byl jmenován novým premiérem v neděli 28. listopadu. Zatím ale nebyl jmenován nový kabinet, stát nyní řídí vláda v demisi Andreje Babiše.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Kdy přesně bude jmenována nová vláda zůstává neznámé, protože prezident se chce setkat se všemi kandidáty na ministry. Tato setkání mohou trvat až do 13. prosince, možná skončí dříve.

Nový premiér ale zatím nemá žádné pravomoci, stane se skutečným předsedou vlády, až bude jmenován nový kabinet.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Protože se Miloš Zeman nedávno nakazil koronavirem, během setkání s kandidáty na ministry s nimi komunikuje pomocí mikrofonu, protože sedí za skleněnou vitrínou.

Bývalý ministr financí a člen strany TOP 09 Miroslav Kalousek považuje tyto pohovory s prezidentem za zbytečné. Navíc podle něj v současné situaci to vypadá nezodpovědně a dokonce nebezpečně.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

„To, co vidíme, je takové bezčasí a ten čas, který ztrácíme, bude velmi drahý,“ uvedl Miroslav Kalousek pro Život v Česku.

Pokračoval, že v Česku je nyní vyhlášen nouzový stav, situace v nemocnicích je složitá a umírají lidé. Nyní podle něj řídí stát kabinet bez mandátu a bez důvěry.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Rozhovory hlavy státu s kandidáty označil za absurdní a také se mu rozhodně nelíbí, že prezident neřekl, kdy hodlá jmenovat novou vládu.

Kromě toho už se v médiích psalo, že Miloš Zeman má problém s jedním z kandidátů. S největší pravděpodobností jde o kandidáta na šéfa resortu zahraničí Jana Lipavského. Mají různé názory na mezinárodní politiku.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Bývalý ministr financí neví, zda jmenování nové vlády bude odloženo. Myslí si ale, že pokud Petr Fiala s těmito rozhovory prezidenta a kandidáta souhlasil, měl by počkat na jejich konec.

„V tuto chvíli už Petru Fialovi nezbývá nic jiného, než tu hru dohrát, když nebyl razantní na začátku,“ dodal Miroslav Kalousek.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman měl v pátek v plánu setkání se šéfem lidovců Marianem Jurečkou, který by se mohl stát šéfem resortu práce a sociálních věcí.

PSALI JSME: ČEŠI VYJÁDŘILI SVŮJ NÁZOR NA UZAVŘENÍ VÁNOČNÍCH TRHŮ A POVINNÉ OČKOVÁNÍ: PRŮZKUMU SE ZÚČASTNILO PŘES DVA TISÍCE LIDÍ

PŘIPOMÍNÁME: VLASTIMIL VÁLEK PROMLUVIL O POVINNÉM OČKOVÁNÍ NĚKTERÝCH SKUPIN LIDÍ: KANDIDÁT NA MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ TVRDÍ, ŽE JE TO KROK DO TMY

Share