Češi vyjádřili svůj názor na uzavření vánočních trhů a povinné očkování: průzkumu se zúčastnilo přes dva tisíce lidí

Společnost SANEP provedla koncem minulého měsíce průzkum, kterého se zúčastnilo více než dva tisíce lidí starších 18 let. Odpovídali na otázky ohledně opatření proti koronaviru, vyhlášení nouzového stavu a uzavření adventních trhů. Vyjádřili také svůj názor na povinnou vakcinaci. Informuje o tom web TN.cz.

Podle tohoto průzkumu většina Čechů s uzavřením vánočních trhů nesouhlasila. 71,3 procenta dotázaných bylo proti rozhodnutí kabinetu a jen necelá čtvrtina občanů takový krok podpořila.

Zdroj: sanep.cz

S vyhlášením nouzového stavu nesouhlasilo téměř 52 procent občanů. Souhlasilo s tím téměř 42 procent občanů.

Vánoční trhy / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Další otázka se týkala opatření, jako je omezení provozu barů, hospod a restaurací. 73,2 procenta respondentů bylo proti tomu, aby tyto zařízení mohly fungovat jen do 22 hodin.

Zdroj: sanep.cz

Lidé měli klidnější postoj k opatřením, jako je omezení počtu lidí na hromadných, sportovních a kulturních akcích.

Restaurace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

S takovým omezením pro volnočasové aktivity souhlasilo něco málo přes 49 procent lidí a pro organizované akce souhlasilo více než 53 procent lidí.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nejostřejším tématem ale bylo zavedení povinné vakcinace. V Česku i jinde jsou lidé rozděleni do dvou táborů, které se mezi sebou nemohou smířit, protože mají diametrálně odlišné názory.

Zdroj: sanep.cz

V ČR podle tohoto průzkumu většina dotázaných zavedení povinného očkování nepodporuje. 58,5 procenta respondentů bylo proti, 35,7 procenta bylo pro, zbývajících 5,8 procenta na tuto otázku neodpovědělo.

PSALI JSME: PETR FIALA CHCE, ABY KOMUNIKACE NOVÉ VLÁDY BYLA SROZUMITELNÁ: „PROSTĚ NECHCE JET STYLEM ANDREJE BABIŠE“

PŘIPOMÍNÁME: „TOXICKÁ SMĚS“: WHO UVEDLA, ŽE VARIANTA OMIKRON UŽ BYLA IDENTIFIKOVÁNA VE 23 ZEMÍCH

Share