Petr Fiala chce, aby komunikace nové vlády byla srozumitelná: „Prostě nechce jet stylem Andreje Babiše“

Mnohé strany kritizovaly vládu Andreje Babiše za to, že s lidmi komunikovala nesrozumitelně a jejich jednání mohlo být chaotické. Nový předseda vlády Petr Fiala chce, aby jeho budoucí kabinet komunikoval s veřejností srozumitelně. Informuje o tom server iDNES.cz.

Jeden z účastníků neformálního setkání zástupců nového kabinetu řekl, že Petr Fiala by chtěl, aby nový kabinet fungoval jako tým. Chce, aby jednání vlády nebylo pro lidi zmatené.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Prostě nechce jet stylem Andreje Babiše, kdy bude denně vystřelovat tři témata, která budou zmatená,“ řekl zdroj pro iDNES.cz.

Podle nového premiéra je lepší promyslet všechny věci, aby se pak nemusely vyvracet spekulace, které mohou vzniknout.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Dá se tedy předpokládat, že Petr Fiala bude ve svých vystoupeních střídmější. Zdroj dodal, že nový premiér nechce, aby docházelo k situacím, kdy může nastat informační chaos. Také by se nechtěl stydět za to, co by jednou mohl říct.

Kandidát na ministra školství Petr Gazdík pro iDNES.cz řekl, že šlo o společenské setkání. Poradil proto, aby se zeptali na další podrobnosti pana nového premiéra.

Petr Gazdík / Zdroj: youtube.com

Podle zdroje tato schůzka trvala více než hodinu. Mnoho lidí, kteří tam přišli, se ani neznalo. Dodal, že se také trochu mluvili o tématu epidemie koronaviru.

Petr Fiala na svém Twitteru zveřejnil krátké video, ve kterém hovořil o důležitých úkolech, které by měla budoucí vláda řešit. Mluvil o epidemii, veřejných financích a inflaci.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Mezitím pokračují schůzky hlavy státu Miloše Zemana s kandidáty na ministry. Pokud budou schůzky dokončeny do 10. prosince, kabinet by mohl být jmenován do konce příštího týdne.

PSALI JSME: „ZKRACUJEME PLATNOST OČKOVACÍCH CERTIFIKÁTŮ“: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, JAK DLOUHO BUDOU PLATIT POTVRZENÍ O VAKCINACI

PŘIPOMÍNÁME: FELIX SLOVÁČEK PROMLUVIL, JAKÉ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY HO DNES TRÁPÍ: MUZIKANT PROZRADIL, ŽE JSOU PŮSOBENÍ ORCHESTREM

Share