Vlastimil Válek promluvil o povinném očkování některých skupin lidí: kandidát na ministra zdravotnictví tvrdí, že je to krok do tmy

Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek si myslí, že diskuze o povinném očkování ne nyní mimo realitu. Dle jeho slov se jedná o krok do tmy a vláda se má soustředit na podání třetí dávky vakcíny a jiných úkolech. Píše o tom web idnes.cz s odkazem na DVTV.

„Povinné očkování u dospělé populace je krok do tmy,“ vysvětlil Válek s tím, že nikdy v historii nebylo nic podobného u dospělé populace nebylo.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Končící vláda Andreje Babiše chce povinně očkovat některé skupiny lidí včetně osob nad 60 let. Vyhláška bude již brzy představena ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a měla by platit od března roku 2022.

Válek ovšem nepovažuje za smysluplné povinně očkovat lidi nad 60 let. Nemyslí si, že je to problém, který se má nyní řešit.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Je ale přesvědčen, že se musí naočkovat hasiči, policisté a Zdravotnické záchranné služby.

Kandidát na ministra zdravotnictví dodává, že diskuze o povinném očkování některých oborů je na místě, ale musí to podpořit jejích zástupci.

Vlastimil Válek/Zdroj: youtube.com

Za mnohem důležitější úkoly Válek označil očkování dětí, podání třetí dávky vakcíny a přeočkování osob, které dostaly jednodávkovou vakcínu.

Povinné očkování podporuje hlavně Andrej Babiš, který si myslí, že není žádný jiný způsob, jak lidi motivovat.

PSALI JSME: „ZKRACUJEME PLATNOST OČKOVACÍCH CERTIFIKÁTŮ“: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, JAK DLOUHO BUDOU PLATIT POTVRZENÍ O VAKCINACI

PŘIPOMÍNÁME: FELIX SLOVÁČEK PROMLUVIL, JAKÉ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY HO DNES TRÁPÍ: MUZIKANT PROZRADIL, ŽE JSOU PŮSOBENÍ ORCHESTREM

Share