Vakcionologové se vyjádřili k povinnému očkování, které navrhuje vláda v demisi: pro koho odborníci doporučují povinné podání vakcíny

Vakcinologická společnost nepodporuje povinné očkování proti koronaviru osob nad 60 let. To se nyní snaží schválit vláda v demisi. Souhlasí však s očkováním vybraných profesí. Uvedl to na sociálních sítích předseda společnosti Roman Chlíbek, který rovněž radí nové vládě v rámci odborné skupiny. Informuje o tom web echo24.cz.

Roman Chlíbek / Zdroj: youtube.com

Chlíbek podotkl, že senioři mají být proti koronaviru očkování, ale musí to být odpovědnost každého zvlášť.

„Ano, bez očkování to nepůjde. Motivace a argumenty pro seniory jsou jasné, mělo by to jít i bez povinnosti, která se těžko bude vymáhat,“ zdůraznil Chlíbek s tím, že podporuje povinné očkovaní některých profesí.

Je to podle něho významná součást preventivních opatření.

S návrhem o povinném očkování odcházející vlády Andreje Babiše ovšem nesouhlasí nový kabinet. Vyhláška by měla platit od března roku 2021 a povinnost bude platit například pro zdravotníky či hasiče.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek podpoří očkování některých profesí, pokud to schválí jejich zástupce. Nepodporuje ale povinnou vakcinaci věkových skupin, protože to podle něho není možné realizovat a vymáhat.

PSALI JSME: „ČAS, KTERÝ ZTRÁCÍME, BUDE VELMI DRAHÝ“: MIROSLAV KALOUSEK PROZRADIL, CO BY TEĎ MĚL DĚLAT NOVÝ PREMIÉR

PŘIPOMÍNÁME: „CO SE ALE DĚJE TEĎ, JE ZA HRANOU“ : KUBEK SE STĚŽUJE NA TVRDOU KRITIKU ODMÍTAČŮ OČKOVÁNÍ

Share