„Co se ale děje teď, je za hranou“ : Kubek se stěžuje na tvrdou kritiku odmítačů očkování

Prezident lékařské komory Milan Kubek prohlásil, že odpůrci vakcín jsou zmanipulování dezinformacemi a je to podobné jako za doby vládnutí nacistů v Německu. Odborník je přesvědčen, že nákazu zastaví pouze vysoká proočkovanost. Souhlasil s ním i stomatolog Radek Mounajjed a proti je lékař Jan Hnízdil. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Milan Kubek dlouhodobě je zastáncem vakcín a kvůli tomu čelí různým výhružkám o fyzické likvidaci.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

„Pohybuji se ve veřejném prostoru už dvacet let, na ledacos jsem zvyklý. Co se ale děje teď, je za hranou,“ uvedl Kubek s tím, že se jedná i o výhružky jeho rodině.

Jan Hnízdil odsuzuje vyhrožování, ale říká, že prezident ČLK může za aktuální situaci sám. Je přesvědčen, že dva roky jsou lidé strašení počty nakažených a mrtvých. Obvinil v tom i lékařskou komoru, která prý šíří nenávist mezi očkované a neočkované lidi.

Jan Hnízdil / Zdroj: youtube.com

Kubek ale odpověděl, že lidé podléhají dezinformacím stejně, jako Němci nacistům. „Ti, co mě pronásledují, mají ještě tu drzost dávat videa na internet a vydělávat na tom,“ dodal šéf ČLK.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Hnízdil se postěžoval, že Česká lékařská komora odmítá jiné názory a jako řešení vidí pouze očkování. Jak ale řešit epidemii, Hnízdil neřekl.

Kubek i Mounajjed následně uvedli, že se lidé musí přeočkovávat, protože účinnost vakcíny časem klesá.

PSALI JSME: „JE TO SKUTEČNĚ HODNĚ NA HRANĚ“: PRYMULA ŘEKL, PROČ BUDE VELMI SLOŽITÉ NAOČKOVAT MILION LIDÍ ZA JEDEN TÝDEN

PŘIPOMÍNÁME: VLASTIMIL VÁLEK PROMLUVIL O POVINNÉM OČKOVÁNÍ NĚKTERÝCH SKUPIN LIDÍ: KANDIDÁT NA MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ TVRDÍ, ŽE JE TO KROK DO TMY

Share