„Bylo to o hlas“ : Maláčová zřejmě povede pražskou kandidátku ČSSD a porazila jednoho z exministrů

V Praze kandidátku ČSSD zřejmě povede ministryně Jana Maláčová. Ze začátku se uvažovalo o tom, že na její místě by mohl být bývalý ministr Tomáš Petříček, který před několika měsíci neúspěšně kandidoval na předsedu sociální demokracie. Po prohře Janu Hamáčkovi Petříček vládu opustil. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Pražská ČSSD odsouhlasila, že kandidátku povede právě Jana Maláčová. „Bylo to o hlas,“ prohlásil předseda pražské ČSSD Petr Pavlík. Konečné rozhodnutí padne po jednání předsednictva strany.

Tomáš Petříček / Zdroj: youtube.com

Ministryně práce a sociálních věcí prohlásila, že strana o svých kandidátkách bude informovat až to budou hotové. Maláčová nechtěla komentovat situaci s Petříčkem, který kandidoval proti Hamáčkovi na pozici šéfa strany. Politička totiž podpořila právě ministra vnitra.

Petříček zřejmě dostane nižší pozice. Na listině ČSSD se totiž musí najím místo například pro Miloslava Ludvíka či Matěje Stropnického.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Z resortu zahraničí Petříček byl odvolán poté, co prohrál souboj Hamáčkovi, kterému údajné pomohl Pavel Jaroš a díky tomu měl získat pozici náměstka ministra zahraničí.

Tomáš Petříček / Zdroj: youtube.com

„Klika kolem Pavla Jaroše hlasováním o jediný hlas vyjádřila, že neuznává řádné demokratické stranické primárky,“ reagoval na výsledky vnitřních primárek Petříček a uvedl, že se na tom nechce už podílet a bude se věnovat problémům, které trápí lidi, aby je mohl vyřešit.

Psali jsme:„Možná už tady hrajeme zatím neviditelný závod s indickou variantou“: Rastislav Maďar řekl, kolik dávek vakcíny stačí, aby se život vrátil k normálu

PSALI JSME: ŠLACHTA TVRDÍ, ŽE SE OSTATNÍ POLITICI BOJÍ JEHO PŘÍCHODU DO SNĚMOVNY: EXPOLICISTA REAGOVAL NA VÝROKY PETRA NEČASE

PŘIPOMÍNÁME: PIRÁTI HODLAJÍ PODAT ŽALOBU NA ANDREJE BABIŠE: PREMIÉR SE ODMÍTL JEJICH STRANĚ OMLUVIT

Share