Václav Klaus promluvil o státním rozpočtu a veřejném dluhu: „Dokonce i za komunismu jsme měli nižší dluh než dnes“

19. června bude druhý český prezident Václav Klaus slavit své jubileum, a to 80 let. Přesto si však vzpomněl na devadesátá léta a řekl, že tehdejší Československo a později i Česká republika prošly fází ekonomické transformace. Bylo to podle něj úspěšné období. Řekl to v pořadu 360° Michala Půra na CNN Prima News.

Bývalý prezident si vzpomněl, co se dělo v devadesátých letech, podle něj byla ekonomická transformace, která tehdy nastala, úspěšná.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

„Z devadesátých let dodnes žijeme,“ uvedl Václav Klaus. Zároveň však řekl, že je mu líto, že na stejné otázky odpovídá mnohokrát, protože se tyto otázky opakují a zdá se mu, že ho nikdo neposlouchá, i když opět odpovídá.

Bývalá hlava státu upozornila, že v té době došlo k zásadním změnám, takže podle něj to bylo velmi úspěšné období našeho státu.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Také řekl, že si nemyslí, že by se mohly objevit nějaké nové informace z archivů, alespoň o to neměl zájem.

Hovořil i o deficitu státního rozpočtu a zvýšení veřejného dluhu naší země. Je velmi znepokojen situací v ekonomice, která se v posledních letech vyvíjela. Vzpomněl si také na Aloise Rašína.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

„Dokonce i za komunismu jsme měli nižší dluh než dnes,“ řekl Václav Klaus. Podle jeho slov, když vykonával funkci ministra financí, bylo jeho úkolem mít vyrovnaný rozpočet a nulový dluh.

Ale to, co se teď děje s rozpočtem a veřejným dluhem, ho rozhodně děsí. Dodal, že historie na to nikdy nezapomene a tato situace se vyřeší jedině nějakou inflací.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Připomněl také, že připravoval plán rozpočtu na rok 1990 jen tři měsíce po nástupu do čela resortu financí. A upozornil, že i ten první porevoluční rozpočet byl vyrovnaný.

Bývalý ministr financí, premiér a prezident se domnívá, že kabinet by nyní musel začít výrazně šetřit. Podle něj není možné výrazně zvyšovat platy, když se sníží daně.

PSALI JSME: VENDULA PIZINGEROVÁ SE SVÝM MANŽELEM A OSMIMĚSÍČNÍM SYNEM VYRAZILA NA ČUNDR: MALÝ JOSEF SE PŘIPRAVUJE NA CESTOVÁNÍ SPOLEČNĚ S RODIČI

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ KDYSI ZACHRÁNIL OPUŠTĚNOU NOVOROZENOU HOLČIČKU A PO 30 LETECH SE POTKALI: OKAMŽIK SETKÁNÍ BYL VELMI DOJEMNÝ

Share