Piráti hodlají podat žalobu na Andreje Babiše: premiér se odmítl jejich straně omluvit

Česká pirátská strana hodlá kvůli ochraně pověsti své strany podat žalobu na předsedu vlády Andreje Babiše. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek uvedl, že nechtějí, aby se politika dostala na úroveň, kdy budou strany a hnutí o sobě šířit lži. Nelíbilo se jim například, co o nich napsal premiér na Twitteru. Informuje o tom web iDNES.cz.

Tento příběh začíná 3. června před hlasováním o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše. Tehdy premiér ve Sněmovně ostře kritizoval Pirátskou stranu.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

„My v Česku nechceme žádný multikulturní ekofanatický pirátostan,“ uvedl tehdy Andrej Babiš. Mluvil o tom, že Češi nechtějí sdílet svá auta , byty, zemi ani aby Českou republiku řídil Evropský parlament.

Zároveň hovořil o tom, že by se Piráti mohli spojit s nějakými zelenými fanatiky.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Téměř totéž však předseda vlády slibuje ve své knize „O čem sním, když náhodou spím“. Tam například psal o legálně sdílené ekonomice.

Tak například psal, že lidé budou v budoucnu sdílet auta, byty, parkovací místa, atd. Připomněl mu to jeden z novinářů a premiér na Twitteru sdělil, že to myslel tak, že to lidé budou dělat dobrovolně.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Zároveň však napsal, že by si přál, aby to bylo dobrovolné a Pirátská strana to hodlá udělat povinně.

Dodal, že piráti hodlají zdanit nadbytečné metry čtvereční bytů a také aby se k lidem stěhovali i další lidé. Řekl také, že je pravděpodobné, že piráti budou chtít, aby se do bytů stěhovali k jiným lidem migranti.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kvůli tomuto tweetu hodlá Pirátská strana podat žalobu na premiéra. Odmítl ho odstranit a za svá slova se neomluvil. Už dříve vysvětloval, že se nemá za co omlouvat. Tento tweet byl zveřejněn 3. června.

PSALI JSME: „JSEM RÁD, ŽE CHODÍM A ŽE JSEM TADY“: HEREC VOJTĚCH KOTEK PŘIPOMNĚL LOŇSKOU UDÁLOST, PO KTERÉ SKONČIL V NEMOCNICI

PŘIPOMÍNÁME: SKORO PO ROCE DÍVKA OBDRŽELA DOPIS OD OTCE, KTERÝ ODEŠEL DO NEBE. V DOPISE BYLY UVEDENÉ NEOBVYKLÉ POKYNY

Share