Babiš vs. Bartoš: oba politici budou kandidovat v Ústeckém kraji, šéf Pirátů se k této situaci vyjádřil

Ve středu vyšlo najevo, že předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš povede kandidátku v Ústeckém kraji. Tam bude kandidovat jeho hlavní konkurent předseda Pirátské strany a kandidát na premiéra koalice Pirátů a Starostů Ivan Bartoš. Lídr Pirátů komentoval tuto situaci pro portál ŽivotvČesku.cz.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Původně si všichni mysleli, že Andrej Babiš bude kandidovat ve Středočeském kraji, jak tomu bylo dříve. Předseda hnutí ANO se ale rozhodl bojovat s předsedou Pirátů, svým hlavním konkurentem.

Ve Středočeském kraji tak povede kandidátku Karel Havlíček, ministr průmyslu, obchodu a dopravy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

O tom, aby Andrej Babiš kandidoval v Ústeckém kraji, kde kandiduje Ivan Bartoš, mluvil už dříve prezident Miloš Zeman. Podle něj by to bylo správné rozhodnutí pro současného premiéra.

Ivan Bartoš uvedl, že Ústecký kraj patří k nejzapomenutelnějším regionům České republiky. Podle něj se tam odrážejí největší problémy našeho státu. Měl na mysli nezaměstnanost, vyloučené lokality, exekuce, dostupnost medicíny atd.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Dodal, že tyto problémy v kraji za celé roky, kdy je hnutí ANO ve vládě, se zhoršují a to vidí voliči. Proto podle něj koalice Pirátů a Starostů hodlá všechny tyto problémy řešit.

Šéf Pirátské strany upozorňuje na jejich program, kde popisují, jak chtějí tyto problémy řešit nejen v Ústeckém kraji, ale i v celém Česku. Právě svůj program chce koalice nabídnout voličům a samozřejmě ho chtějí vysvětlit.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Mezi konkrétními návrhy hovořil o novele exekucí, o zákonu o obecním bydlení, nebo například o změně zdanění těžby surovin.

Podle něj v Ústeckém kraji má hnutí ANO dobré pozice a premiér tam „podle svého výroku“ chce občanům říct, proč lídr pirátů není vhodným kandidátem na předsedu vlády.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

„Já budu lidem v kampani představovat program koalice Pirátů a Starostů pro budoucnost ČR, a to v nejvíce zaostávajícím českém regionu, kde se zrcadlí největší problémy naší země,“ uvedl Ivan Bartoš pro portál Život v Česku.

PSALI JSME: „BYLO BY POCTIVĚJŠÍ, ABY BYLO TO OČKOVÁNÍ SCHVÁLENO JAKO POVINNÉ“: ONDŘEJ DOSTÁL Z PIRÁTŮ UVEDL, ŽE JINAK BY BYLO NESPRAVEDLIVÉ TRESTAT LIDI, KTEŘÍ TO ODMÍTLI

PŘIPOMÍNÁME: 82LETÁ ŽENA DVAKRÁT PROŠLA NEJTĚŽŠÍM ZÁVODEM V PŘEŽITÍ: OHROMILA NEJEN DÍVAKY, ALE I ORZANIZATORY

Share