„Bylo by poctivější, aby bylo to očkování schváleno jako povinné“: Ondřej Dostál z Pirátů uvedl, že jinak by bylo nespravedlivé trestat lidi, kteří to odmítli

Odborník na zdravotnické právo Ondřej Dostál (Piráti) upozornil, že očkovaní lidé dostávají více výhod. Podle něj by to mohlo rozdělit společnost na lidi 1. a 2. kategorie. Proto si myslí, že by bylo spravedlivé, aby očkování bylo povinné, nebo aby nebyli trestáni ti lidé, kteří se nechtěli nechat naočkovat. Řekl to pro CNN Prima News.

„Bylo by poctivější, aby bylo to očkování schváleno jako povinné, což měl Parlament možnost učinit. Pokud Parlament vyjádřil takovou vůli, nemůže neočkované trestat,“ uvedl Ondřej Dostál.

Ondřej Dostál / Zdroj: youtube.com

Poslanec ANO Julius Špičák řekl, že není žádná diskriminace lidí na základě toho, zda vakcínu dostali, nebo ne. Vysvětlil, že pokud jsou nyní některá opatření uplatněna, jsou nezbytná jen pro motivaci lidí k očkování.

Projednávali také téma zrušení některých opatření. Julius Špičák uvedl, že zavedení takových opatření bylo nezbytnou rychlou reakcí na rychlé šíření viru.

Julius Špičák / Zdroj: youtube.com

Podle něj taková rozhodnutí bylo třeba učinit rychle, ale skládají se z doporučení odborníků a odborných společností.

Ondřej Dostál ale odpověděl, že by pochopil, kdyby takové vysvětlení zaznělo na jaře 2020, ale to už v létě 2021 nechápe.

Ondřej Dostál / Zdroj: youtube.com

Myslí si také, že soud může v blízké budoucnosti povinné nošení roušek skutečně zrušit. Podle něj se soudu asi nelíbí, že to už několikrát zrušil, a že resort zdravotnictví na to ale není schopný reagovat.

PSALI JSME: “JSEM PRO TO, ABY ZVÍTĚZIL ZDRAVÝ ROZUM”: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL, PROČ SE OBÁVÁ ZRUŠENÍ POVINNÝCH RESPIRÁTORŮ

PŘIPOMÍNÁME: VÁCLAV KLAUS PODAL ŽALOBU PROTI MINISTERSTVU ZDRAVOTNICTVÍ: DŮVODEM BYLA POKUTA ZA VYSTOUPENÍ BEZ ROUŠKY, KTERÁ BYLA NAVÍC JIŽ ZAPLACENA

Share