82letá žena dvakrát prošla nejtěžším závodem v přežití: Ohromila nejen dívaky, ale i orzanizatory

Ani účastníci o polovinu mladší než Mildred Wilson se nedokáží vyrovnat s nejtěžšími zkouškami závodu Tough Mudder v blátě. Už dvakrát prošla tím závodem – a plánuje to ještě jednou zopakovat příští rok.

Mildred Wilson/ Zdroj: instagram

Závod o „přežití“ Tough Mudder je považován za jeden z nejbrutálnějších na světě. Jedná se o závod na 8 nebo 16 kilometrů na překážkové dráze ve vojenském stylu.

Tady se nedočkáte na rovnou silnici – účastníci musí běhat bahnem a loužemi, cestou překonávají složité zkoušky jako nestabilní plošiny, natažené lana, obrovské jámy nebo vysoké a absolutně hladké stěny.

Absolvovat Tough Mudder není snadné ani pro mladé členy. Organizátoři byli překvapení, když se přihlásila žena starší 80 let!

Mildred Wilson/ Zdroj: instagram

První závod Američanky Mildred Wilsonové byl v roce 2019 poté, když její syn zúčastnil podobné soutěže v Las Vegasu. Příprava pro ženu trvala několik měsíců. Nejprve se poradila s lékařem, který u Mildred nezjistil žádná vážná onemocnění a mohla se tak zúčastnit závodu.

Poslední květnový den se Mildred spolu se svým synem, manželem Farrellem, příbuznými a přáteli zúčastnila soutěže.

Po startu musela žena překonat obrovskou blátivou louži, poté se na kolenou a loktech vplazila pod ostnatý drát. Syn byl celou dobu s matkou, připraven jí pomoci. A ona pomoc potřebovala.

Pokud se Mildred podařilo bez obtíží zdolat malé překážky, pak výstup na vysokou stěnu vyžadoval hodně úsilí.

Naštěstí ženě přišli na pomoc i další účastníci závodu. Mildred dokončila závod špinavou od bláta a slíbila, že to příští rok zopakuje.

Mildred Wilson/ Zdroj: instagram

Pandemie koronaviru však ženu donutila změnit plány a na dlouhou dobu se uzavřít doma. Když úřady v roce 2021 povolili soutěž pokračovat, Mildred bez váhání zaslala přihlášku k účasti.

9. května, na Den matek, se Američanka a její syn vydali do Missouri na svůj druhý závod „přežití“. Bohužel tentokrát s ní nebyl její hlavní fanoušek, manžel Farrell. Měsíc před soutěží se s ním rodina rozloučila.

Mildred Wilson/ Zdroj: instagram

Tentokrát Mildred to trvalo více než tři hodiny. Měla obavy, jestli má dost sil (žena nedávno oslavila 82. narozeniny), ale jakmile začala, zapomněla na veškeré obavy.

Podle Američanky byla její oblíbenou částí závodu překonání věže ze sítě a překonání příkopů naplněných vodou.

„Všechno se mi líbilo a necítila jsem se unavená,“ vzpomíná Mildred.

„Mohla jsem běžet dál, ale soutěž musela skončit kvůli extrémnímu chladu.“

Když už mluvíme o prožitých emocích, Mildred povzbuzuje všechny, aby si její zkušenost zopakovali. Ujišťuje ostatní, že věk je jen čísla a plánuje účast v příštím závodě, pokud jí to zdraví dovolí.

„V 82 letech nemůžete to naplánovat na tak dlouho, ale pokud budu naživu a bude se cítit dobře, udělám to znovu,“ říká Mildred.

PSALI JSME: KELLY CLARKSONOVÁ BUDE MUSET SVÉMU EXMANŽELOVI PLATIT VÝŽIVNÉ: DOSTANE V PŘEPOČTU PŘES ČTYŘI MILIONY KORUN MĚSÍČNĚ

PŘIPOMÍNÁME: “ŽILA KAŽDÝ DEN JAKO SVŮJ POSLEDNÍ“: ANIČKA SLOVÁČKOVÁ PROMLUVILA KDO JÍ PODPOROVAL V NEJTĚŽŠÍCH OKAMŽICÍCH

Share