Očkovací autobus v Praze: zájemci si budou moci vybrat vakcínu a nemusí se registrovat

Vláda a městské úřady vymýšlejí nejrůznější způsoby, jak motivovat občany k očkování. Například pražský magistrát zorganizoval mobilní očkovací centrum nebo takzvaný očkovací autobus. Vakcinace v tomto autobuse začne v sobotu a pacient si bude moci vybrat vakcínu. Informuje o tom server Novinky.cz.

„Autobus bude přistaven na místech, která jsou frekventovaná, nebo na významných akcích,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib.

Zdeněk Hřib / Zdroj: youtube.com

V sobotu začne očkování v tomto autobuse a jeho první zastávkou bude zoologická zahrada v Troji. Člověk, který bude chtít dostat vakcínu, se nemusí registrovat, stačí přijít o víkendu k autobusu mezi 9. a 17. hodinou.

Pak se změní místa autobusové zastávky, například to může být i na Olympijském festivalu ve Stromovce. Všichni zájemci se mohou podívat na trasu autobusu a další podrobnější informace na oficiálních stránkách Prahy.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kapacita autobusu umožní očkovat 300 lidí denně. Pacient bude mít možnost si vakcínu vybrat, a to buď jednodávkovou od firmy Johnson & Johnson, nebo dvoudávkovou od společnosti Pfizer/BioNTech.

Pokud si člověk vybere dvoudávkovou vakcínu, může druhou dávku dostat ve stejném autobuse po určité době, nebo může přijít do jiného očkovacího centra.

Vakcína / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zdeněk Hřib také uvedl, že lidé budou mít možnost položit otázky o očkování zdravotnickému personálu v autobuse a získat odpovědi. To znamená, že to bude také vzdělávací mise.

Bude tam i pediatr, což znamená, že se nechat naočkovat budou moci i děti od 12 let. Pro děti od 12 do 15 let také nebude nutné se registrovat, bude to první místo, kde to pro ně bude možné. Tam budou moci podstoupit vakcinaci i cizinci.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Celkem má v Česku dokončené očkování už více než 4,7 milionu lidí. V české metropoli bylo očkováno téměř 600 tisíc lidí, což je zhruba 45 procent obyvatel Prahy.

PSALI JSME: TŘETÍ DÁVKA VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU: FIRMA PFIZER PROHLÁSILA, ŽE TŘETÍ DÁVKA JEJÍ VAKCÍNY PĚTINÁSOBNĚ ZVYŠUJE OCHRANU PŘED DELTOU

PŘIPOMÍNÁME: BABIČKA SEDMI VNOUČAT VYPADÁ O 20 LET MLADŠÍ NEŽ JEJÍ VĚK: JAKÉ JE TAJEMSTVÍ JEJÍHO VZHLEDU

Share