Babiš řekl, že očkování povinné nebude: ministr Vojtěch však má jiný názor a na slova premiéra reagoval

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl, že za jeho vlády očkování nebude povinné. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ale ihned na to reagoval. Informuje web novinky.cz.

Premiér prohlásil, že očkování proti koronaviru je sice ve Francii a Řecku povinné pro zdravotníky, v Česku se to zatím zavádět nebude, protože máme tady velkou debatu o protilátkách.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš totiž chce, aby prokazování bezinfekčnosti bylo umožněno testem na protilátky. Mělo by platit stejně, jako očkování či testy.

Ministerský předseda zdůraznil, že není jednotný názor na to, jestli se lidé s protilátkami musí očkovat nebo mohou s tím počkat.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Odborníci ale říkají, že zatím nebyla stanovena žádná hranice protilátek, která by znamenala, že osoba je před covid-19 chráněna.

Debata o povinném očkování byla obnovená poté, co se koronavirem nakazil neočkovaný doktor českých olympioniků v Tokiu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš je ale přesvědčen, že lékaři jsou zodpovědní a povinné očkování není potřeba zavádět.

Na slova premiéra reagoval Adam Vojtěch, který řekl, že pro povinné očkování je potřeba změnit zákon o ochraně veřejného zdraví a je proto potřeba souhlas poslanců a senátorů.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví předpokládá, že se to v budoucnu může stát, ale v současné době to není aktuální otázka.

Nakonec Vojtěch zdůraznil, že větší problém je v domovech pro seniory, kde není naočkován dostatečný počet sociálních pracovníků.

PSALI JSME: NEOČKOVANÝ LÉKAŘ LETĚL NA OLYMPIÁDU A TAM DOSTAL POZITIVNÍ TEST NA COVID: BABIŠOVI SE TATO SITUACE MOC NELÍBILA, NECHÁPE, JAK SE TO MOHLO STÁT

PŘIPOMÍNÁME: HOUDOVÁ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH PROMLUVILA O KORONAVIRU A SROVNALA EPIDEMII S VÁLKOU: SCHYTALA ZA TO POŘÁDNOU PORCI KRITIKY

Share