Neočkovaný lékař letěl na olympiádu a tam dostal pozitivní test na covid: Babišovi se tato situace moc nelíbila, nechápe, jak se to mohlo stát

V české olympijské výpravě se už objevil první nakažený člověk. Je jím lékař Vlastimil Voráček, který je navíc neočkovaný. Předseda vlády Andrej Babiš označil tento případ za skandální. Informuje o tom server TN.cz.

Kvůli pozitivním testům na koronavirus zatím situace pro český olympijský tým nevypadá moc dobře. Je známo již o čtyřech pozitivních výsledcích testů.

Testování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Lékař Vlastimil Voráček letěl do Japonska vládním letem a když už byl v Tokiu, dostal pozitivní test. Pak se ukázalo, že navíc nebyl očkovaný. Český olympijský výbor potvrdil tuto informaci webu Seznam Zprávy.

Pozitivní výsledek testu byl zjištěn také u dvou sportovců, a to Ondřeje Perušiče a Pavla Širučka. Pro druhého tak asi skončily tyto olympijské hry. Čtvrtým nakaženým byl Simon Nausch, trenér beachvolejbalistek.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš označil tento případ za skandální. Vůbec se mu to nelíbí a nechápe, jak se to mohlo stát.

Upozornil, že v poslední době se otevírají očkovací centra, kde je možné vakcínu dostat bez registrace. Přitom lékař, který letěl spolu s olympijským týmem nebyl očkován.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Je to hlavně nefér vůči těm sportovcům, kteří bohužel asi nebudou moci nastoupit. Vůbec to nechápu,“ řekl Andrej Babiš pro TV Nova. Dodal, že to všechno stojí nějaké peníze a platí se to z peněz daňových poplatníků.

Už začalo vyšetřování, jehož výsledky by měly být zveřejněny do 14 dnů. Je třeba zjistit, zda byla dodržena všechna opatření proti šíření koronaviru a zda je neporušil někdo z cestujících letadla.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Žádné další komentáře proto nebude ČOV v tomto případu poskytovat, dokud vyšetřování nebude uzavřeno,“ řekl Seznam Zprávám Tibor Alföldi, ředitel komunikace Českého olympijského výboru.

PSALI JSME: MANŽELKA IVANA BARTOŠE PROZRADILA, PROČ JE JEJÍ MANŽEL HODEN BÝT PREMIÉREM A TAKÉ PROZRADILA, CO JI MŮŽE VE VZTAHU NAŠTVAT: „JE ZAVÁZANÝ JEN SVÉMU SVĚDOMÍ“

PŘIPOMÍNÁME: HOUDOVÁ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH PROMLUVILA O KORONAVIRU A SROVNALA EPIDEMII S VÁLKOU: SCHYTALA ZA TO POŘÁDNOU PORCI KRITIKY

Share