Nová kalkulačka na důchody: spočítá vám, kolik ještě musíte pracovat a jak vysoký důchod dostanete

Česká správa sociálního zabezpečení nově prezentovala kalkulačku pro spočítání odpracovaných let a nároku na důchod. Spočítat si můžete i přibližnou měsíční částku, kterou budete dostávat. Píše o tom web tn.nova.cz.

Informativní důchodovou aplikaci najdete zde a je v testovacím provozu. Ta umožní jednoduše a rychle zjistit informace o důchodu.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na webu ČSSZ se uvádí, že aplikace pomůže zjistit, kolik let ještě musíte odpracovat nebo v jakém věku budete do důchodu odcházet.

Do kalkulačky se lze přihlásit elektronickou identitou nebo přes datovou schránku. U mužů se po přihlášení objeví informace o nároku na starobní penzi a jestli důchodového věku již dosáhl.

Důchodce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

U žen je to trochu komplikovanější, protože musí uvést počet dětí, které narodily a jejích data narození. Pak se zobrazí stejné informace jako u mužů.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud na starobní důchod ještě nárok nemáte, aplikace vám spočítá, kolik let ještě musíte odpracovat a jaký přibližně důchod dostanete.

V budoucnu se aplikace bude přizpůsobovat faktorům výpočtu důchodů, pokud se něco v systému změní. Nyní penzi počítá dle dostupných informací.

Psali jsme:„To, co ženské tělo dokáže během těhotenství a po porodu, je skutečný zázrak“: Veronika Kopřivová. Jak se mladá matka vyrovnává

PSALI JSME: Z MERCEDESU DO VĚZENÍ: ROMAN JANOUŠEK SE DOBROVOLNĚ VRÁTIL, ABY SI ODPYKAL TREST ZA MŘÍŽEMI

PŘIPOMÍNÁME: JAK SE CÍTÍ DAGMAR PATRASOVÁ TÝDEN PO NEPŘÍJEMNÉM PÁDU: „STEHY UŽ V HLAVĚ ŽÁDNÉ NEMÁM“

Share