Matěj Stropnický prozradil, co by ČSSD před volbami a po nich měla dělat, aby zlepšila svůj výsledek: „Z opozice se dá prosadit hodně věcí“

V Praze za ČSSD bude kandidovat ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a na druhém místě bude kandidovat Matěj Stropnický. Novinář a herec, který se v minulosti již angažoval v politice a byl předsedou strany Zelených, teď je nestraník. Prozradil svou vizi, co by ČSSD musela udělat, aby měla ve volbách lepší výsledky. Píše o tom server ŽivotvČesku.cz.

Jana Maláčová a Matěj Stropnický zahájili kontrolní akci Férová práce! To by se mělo týkat zhruba 60 zaměstnavatelů.

Matěj Stropnický / Zdroj: youtube.com

Novinář, herec a bývalý šéf strany Zelených prozradil pro Život v Česku, co by sociální demokraté měli udělat, aby ve volbách získali lepší výsledek.

Podle něj by ČSSD měla lidem vysvětlit, co přesně ve vládě za poslední čtyři roky dělali, co se jim podařilo. Říká, že situace může vypadat tak, že většinu užitečných věcí udělal premiér Andrej Babiš. To však není úplně pravda a mnoho věcí prosadili právě sociální demokraté.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Bývalý předseda strany Zelených uvedl, že Andrej Babiš nyní koketuje s ODS. Předpokládá, že po volbách se současný premiér dohodne na výměně všech pozitivních věcí, kterých ČSSD dosáhla, za spolupráci s ODS.

Podle něj by ČSSD měla občanům vysvětlit, že právě oni hájili je ve vládě. Dodal, že pokud se tato politická síla nedostane do dolní komory Parlamentu, už tam nebude levice, v takovém případě nebude nikdo hájit zájmy obyčejných lidí.

Matěj Stropnický / Zdroj: youtube.com

Matěj Stropnický hovořil především o zájmu zaměstnanců, důchodců, samoživitelek atd. Právě tato strana hájila zájmy a práva zaměstnanců a hodlá tak dělat dál. Říká, že se to teď snaží ukázat ve své kampani.

Politik uvedl, že ČSSD v současné vládě dokázala udělat spoustu věcí, které byly lidem užitečné a potřebné.

Matěj Stropnický / Zdroj: youtube.com

„Ale také si myslím, že by sociální demokracii prospělo, kdyby zůstala v opozici. Říkám, že z opozice se dá prosadit hodně věcí,“ řekl Matěj Stropnický pro Život v Česku. Vzpomněl si tak na své zkušenosti, kdy se mu podařilo některé věci prosadit, když byl v opozici.

Dodal, že důležité je také to, že politická síla musí dělat to, co slíbila, dodržovat své sliby. Proto by měla hájit zájmy právě svých voličů a nedívat se na to, co o ní budou říkat političtí oponenti a média.

Matěj Stropnický / Zdroj: youtube.com

Například podle něj by tato strana měla trvat na tom, aby zaměstnavatelé dodržovali zákoník práce, aby byla zvýšena minimální mzda, aby byla dostatečná podpora lidí s nízkými příjmy atd.

„Musí dál dělat to, co v dosavadní vládě dělala, ale nebylo to dostatečně vidět, to se musí vylepšit, dohnat a pak na tom trvat,“ dodal Matěj Stropnický.

PSALI JSME: JAK SE CÍTÍ DAGMAR PATRASOVÁ TÝDEN PO NEPŘÍJEMNÉM PÁDU: „STEHY UŽ V HLAVĚ ŽÁDNÉ NEMÁM“

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ NAKAŽENÝ KORONAVIREM SE VYDÁVAL ZA SVOU ZDRAVOU MANŽELKU, ABY ODLETĚT DOMŮ

Share