Z mercedesu do vězení: Roman Janoušek se dobrovolně vrátil, aby si odpykal trest za mřížemi

Lobbista Roman Janoušek skončil tento čtvrtek za mřížemi v Praze, z databáze policejního pátrání však poté nezmizel. Podle brněnského soudu by měl sedět ve vězení. Informuje o tom server TN.cz.

Vrchní soud v Olomouci nejprve rozhodl, že Roman Janoušek měl jít v polovině minulého měsíce za mříže. Tehdy se to ale kvůli zdravotním důvodům nestalo, ale podle soudu si zranění způsobil sám.

Roman Janoušek / Zdroj: youtube.com

Ve středu se konalo jednání Krajského soudu v Brně, kde bylo rozhodnuto o zadržení lobbisty a o tom, že by si měl odpykat trest ve vězení.

„Důvod je ten, že jsme zatím neobdrželi informaci, že by odsouzený do výkonu trestu nastoupil,“ uvedla pro TN.cz mluvčí soudu Klára Belkovová.

Roman Janoušek / Zdroj: youtube.com

Před polednem ve čtvrtek přijel k věznici na Pankráci černý mercedes, ve kterém seděl Roman Janoušek. Řidič se domluvil s policisty, aby vůz mohl vjet do brány.

Advokát už dříve uvedl, že Roman Janoušek půjde do vězení dobrovolně, což se také stalo. Podle něj se jeho klient nesnažil vyhnout trestu.

Roman Janoušek / Zdroj: youtube.com

Informovala o tom na svém Twitteru i Vězeňská služba.

Lobbista byl odsouzen na 4,5 roku vězení. Příčinou byla autonehoda, při které Janoušek zranil ženu a byl tehdy v opilosti. Za mřížemi skončil v roce 2014. Jeho trest byl ale opakovaně přerušen.

PSALI JSME: NEOČKOVANÝ LÉKAŘ LETĚL NA OLYMPIÁDU A TAM DOSTAL POZITIVNÍ TEST NA COVID: BABIŠOVI SE TATO SITUACE MOC NELÍBILA, NECHÁPE, JAK SE TO MOHLO STÁT

PŘIPOMÍNÁME: EVA BUREŠOVÁ ALIAS TÝNA ZE SLUNEČNÉ SLAVÍ 28. NAROZENINY: UKÁZALA SE PO BOKU FOREJTA A POSLALA FANOUŠKŮM MILÝ VZKAZ

Share