Lékař Vlastimil Voráček z české olympijské výpravy promluvil o nákaze a očkování: „Ohrazuji se proti tomu, že jsem to musel být já“

Když lékař Vlastimil Voráček přiletěl do Tokia a podstoupil PCR test, výsledek byl pozitivní a byl prvním nakaženým v české olympijské výpravě. Pak se ukázalo, že nebyl očkován a to vyvolalo ostrou kritiku. Nyní se lékař rozhodl promluvit. Informuje o tom web Novinky.cz.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vlastimil Voráček uvedl, že na olympiádě byly stanoveny určité podmínky, podle kterých tam mohli přijet sportovci a doprovodný personál. Tak například tam bylo uvedeno, že vakcinace je dobrovolná.

Dodal, že ani on, ani další členové týmu tyto podmínky neporušili. Podle jeho slov dříve a ani nyní necítí žádné příznaky nemoci.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Odmítá také, že by se někteří sportovci olympijského týmu nakazili od něj. Je známo, že celkem už se nakazili čtyři sportovci. Lékař říká, že nyní zůstává neznámé, kdo, kdy přesně a jak se nakazil a od koho se pak nakazili jiní.

„Ohrazuji se proti tomu, že jsem to musel být já. Jen jsem byl jako první pozitivně vytestovaný nevalidovaným testem PCR,“ uvedl Vlastimil Voráček v prohlášení, které bylo zveřejněno prostřednictvím Českého olympijského výboru.

Vlastimil Voráček / Zdroj: ČTK

Přesto potvrdil, že nebyl očkován. Vysvětlil, že není proti vakcínám, ale v tomto konkrétním případě nechtěl být očkován, protože u mRNA vakcín vyžaduje desetileté testování.

Takové mRNA vakcíny jsou ty očkovací látky, které vyrábí společnost Pfizer/BioNTech nebo společnost Moderna. Upozornil, že vakcína Pfizer má zatím pouze podmíněnou registraci, ale ne plnohodnotnou.

Vlastimil Voráček / Zdroj: youtube.com

Dodal, že nyní jsou politici a firmy v nejistotě kolem této nemoci a trvá to už rok a půl. Odmítá proto předčasné úsudky, které už napsalo mnoho kritiků, navíc už tam viděl lidi s dokončeným očkováním, ale výsledky jejich testů byly také pozitivní.

PSALI JSME: Z MERCEDESU DO VĚZENÍ: ROMAN JANOUŠEK SE DOBROVOLNĚ VRÁTIL, ABY SI ODPYKAL TREST ZA MŘÍŽEMI

PŘIPOMÍNÁME: “MAKÁME PO POVODNI JAKO O ŽIVOT“: ZPĚVAČKA LEONA MACHÁLKOVÁ MÍSTO DOVOLENÉ LIKVIDUJE NÁSLEDKY POVODNĚ

Share