Andrej Babiš okomentoval hlasování o nedůvěře vládě: „Všichni měli předvolební mítink, a já taky“

Předseda vlády Andrej Babiš byl v pátek hostem pořadu Snídaně s Novou na TV Nova. Premiér mluvil o takových tématech, jako je hlasování o nedůvěře kabinetu, rozhodnutí soudu týkající se některých opatření a také o otevření registrace k očkování pro osoby starší 16 let. Odpovídal také na dotazy diváků.

Ve čtvrtek se konala schůze dolní komory Parlamentu, během které chtěla opozice vyslovit nedůvěru současnému kabinetu Andreje Babiše. Premiér prý neměl potřebu přemlouvat KSČM, aby jeho vládu podpořila.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Jednání bylo jen divadlo. Všichni měli předvolební mítink, a já taky,“ uvedl Andrej Babiš pro TV nova. Dodal také, že nevěděl, že poslanci komunistické strany hodlají sál opustit.

Předseda vlády upozornil, že pokud by opozice myslela věc vážně a hodlala vyslovit nedůvěru, oslovila by KSČM, ale to ani neudělali. Podle něj měli možnost vyslovit vládě nedůvěru, ale nechtěli to.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér se také vyjádřil k rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, že některá opatření byla nezákonná. Uvedl, že ministři nevěděli, že by mohla být nezákonná.

Tvrdí, že jejich vláda jedná ve prospěch lidí, a i když někdy mohli dělat chyby, snažili se je napravit.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš také sdělil, že se za tuto noc přihlásilo k očkování přes 77 tisíc lidí ve věku 16 až 29 let. Lidé mají navíc velký zájem o certifikáty s QR kódem.

Epidemická situace se sice zlepšuje, ale další zmírnění opatření by podle premiéra mělo být velmi opatrné. Znovu požádal všechny občany, aby se nechali naočkovat a dodržovali potřebná pravidla.

https://twitter.com/AndrejBabis/status/1400684474023690241

Diváci také položili otázky premiérovi. Zajímalo je například, proč Andrej Babiš nosí respirátor, když je očkovaný. Odpověděl, že je na to už zvyklý, navíc chce být příkladem.

O uznání očkování z Velké Británie, Ameriky a dalších států premiér řekl, že to musí řešit Evropská unie a toto téma se nyní diskutuje.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Také jeden z diváků se ptal, proč jsou lidé nuceni k testování a očkování. Premiér odpověděl, že nikoho nenutí, je to jen doporučení a je to dobrovolné. Znovu řekl, že očkování je cesta k normálnímu životu.

PSALI JSME: PRŮMĚRNÝ VÝDĚLEK ČECHŮ SE ZVÝŠIL: NA KONCI ROKU SE PRŮMĚRNÁ MZDA MŮŽE DOSTAT NA 37 TISÍC KORUN

PŘIPOMÍNÁME: OTEVŘENÁ JE REGISTRACE K OČKOVÁNÍ PRO OSOBY STARŠÍ 16 LET: PŘES NOC SE PŘIHLÁSILO PŘES 77 TISÍC LIDÍ Z VĚKOVÉ SKUPINY 16 AŽ 29 LET

Share